Jana a Peter

Když se chystáte trávit dovolenou postupně na třech ostrovech, myslíte si, že na konci budete porovnávat a vybírat ten nejlepší, kam se třeba budete chtít i vrátit. Vybrat ale ten nejlepší mezi Thoddoo, Ukulhas a Mathiveri se nám do teď pořád nějak nedaří. Dalo by se říct, že všechny ostrovy jsou stejné, ale každý je něčím specifický a proto vlastně odlišný. Při plánování dovolené pro nás byly maledivy-levne s podporou Lucie velkou inspirací a trávit 14ti denní dovolenou na třech ostrovech tak byla dobrá volba. Na všech třech jsme si to moc užili.
 
Na Thoddoo nám sice dva dny pršelo, ale k rozkoukání, poznávání ostrova a místních zvyků to vůbec nevadilo. A ten korálový útes hned u pláže… Úplně nej šnorchlování!!! Ani plantáže plné papáji se nám za tu dobu ani trochu neokoukaly.
 
Na Ukulhas jsem sice přijížděli trochu s rozpaky, s naší rezervací byly od začátku nějaké zmatky, polovinu pobytu jsme i bydleli v jiném hotelu, nakonec jsme ale jako omluvu dostali pokoj o hodně lepší, než jsme měli původně zamluvený. Nic z toho nám ale dovolenou nekazilo. Lidé nejenom na tomto ostrově, ale na celých Maledivách, jsou neskutečně milí a starostliví jako nikde jinde. Neustále se o nás zajímali a dělali všechno proto, abychom si dovolenou užili a odjížděli spokojení. Výlety se mohou zdát dražší, ale peněz litovat nebudete, zážitky vám to vynahradí. My byli na šnorchlování s mantami a to zážitek opravdu byl.
 
Na posledních pár dnů jsme speedboatem, který nikdy nejezdí přesně na čas, přejeli na Mathiveri. Ostrov velikostí podobný Ukulhasu, ale téměř bez turistů. Jestli jich bylo na celém ostrově deset včetně nás, tak to bylo hodně. Pláž prázdná, všude klid a vyhodnotili jsme to jako nejuklizenější ostrov. Největším bonusem na Mathiveri je blízký sandbank, kam se přebrodíte a celý ostrůvek je jen váš. Jinde za výlet na sandbank zaplatíte docela dost peněz.
 
Na všechny tři ostrovy jsme přijížděli s novým očekáváním a musím přiznat, že i s trochou obav, že by něco nemuselo klapnout. Maledivští by ale snad i modré z nebe snesli, i když se někdy může zdát, že na to mají dost času J
 
Jana a Peter

Fotky od Jany a Petera:

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.