Dálie a Martin

Kombinace ostrovů Mathiveri, Omadhoo a Ukulhas

Recenze pobytu na Mathiveri

Vezmu to od začátku, cesta na Mathiveri byla bez jediného problému. Na letišti na nás čekal doprovod, který nás dovedl na dopolední speedboat. Ten jsme naštěstí stihli a nemuseli jsme čekat na odpolední. V Mathiveri už na nás v přístavu čekal Faisal a dovedl nás na místo. Ubytoval nás a poté s námi prošel celý ostrov a ukázal nám, co kde najdeme. Pobyt na Mathiveri byl skvělý, Faisal byl velmi ochotný, se vším nám pomohl (o kufry se nám také postaral on), stejně tak ostatní zaměstnanci byli moc milí. Ubytování bylo hezké, čisté, nebylo co vytknout. Jídlo bylo výborné, vše vždy pečlivě nachystané a porce byly obrovské. Ostrov byl nejklidnější ze všech navštívených, což jsme uvítali. Téměř žádní turisté a každý den jsme si našli nějakou zábavu – šnorchlení s mantami, potápění, výlet na sandbank, šnorchlení u ostrova. Zkrátka jsme se nenudili. Bohužel počasí nám první dny nepřálo, ale i tak to bylo fajn a celých 5 dnů jsme si užili. Asi jediné, co bylo trochu nepohodlné, byla nutnost být téměř všude zahalená (kromě malé bikini beach), na což se na tomto ostrově dbalo víc, než na ostatních. Alespoň dle mého názoru. Ale po chvíli jsem si na plavání v oblečení zvykla.

Recenze pobytu na Omadhoo

S cestou a přestupem na Omadhoo nám pomohli Faisalové. Podařilo se nám vystoupit na letišti a celkově jsem se v tom zamotali, ale o tom už Vám myslím psal manžel. Naštěstí oba Faisalové byli pohotoví a vše vykomunikovali tak, že jsme se nakonec našli a do Omadhoo dorazili. V přístavu náš čekal Cartoon, který nás dovedl na místo a také nás protáhl po ostrově. Ubytování na Omadhoo bylo fantastické. Vše krásně a moderně zařízené, dokonale čisté a zkrátka moc příjemné. Stejně tak jídlo bylo perfektní. Navíc veškerý servis a extrémně milí a ochotní zaměstnanci, kteří by s úrovní služeb konkurovali kdejaké 5* 🙂 Na Omadhoo už to bylo nabitější, zvládli jsme několik ponorů a výlet za žralokem obrovským (bohužel neúspěšný). Stihli jsme si užít i nádhernou pláž, která byla jen pro nás. Poslední den nám jako překvapení udělali romantickou večeři na pláži a pozvali místní hudebníky. Co náš překvapilo, že to bylo v rámci pobytu zdarma. Pokud bychom měli možnost, určitě bychom si pobyt na Omadhoo prodloužili, protože se nám tam líbilo nejvíc.

Recenze pobytu na Ukulhas

Ukulhas byl dost odlišný. Hotel byl sice větší, nicméně kvalitou služeb srovnatelný s předchozími, v některých ohledech i o něco horší. Čistota v pokoji byla nejslabší, i když po přestěhování do druhého apartmá to bylo lepší. Stravování formou bufetu bylo fajn, tady nevím, zda už jsem byli místního jídla přejedení, ale chutnalo nám zde nejméně. Zároveň hotel byl plný českých turistů, takže jsme se ještě před opuštěním Malediv pomyslně vrátili zpět z dovolené do ČR 😀 Co se nám na Ukulhasu líbilo nejvíce bylo potápění, místní Dive centrum bylo skvělé, naprosto profesionální přístup a ponory byly skvělé.

Celkově byla dovolená úžasná, už dlouho nás žádné místo neokouzlilo tak, jako Maledivy 🙂 

Za nás oba moc děkuji za organizaci, dovolenou jsme si maximálně užili a těžce se nám vracelo domů 🙂 

Dálie a Martin