Maledivy v lednu

Na Maledivách, tropickém ráji Indického oceánu probíhá sezóna celoročně. Nejsušším obdobím je listopad – duben. Tyto měsíce jsou tedy považovány za nejvyšší sezónu a cena ubytování ve většině guesthousů a hotelů tomu odpovídá.  Srážky na Maledivách jsou dle dlouhodobých předpovědí očekávány v červnu a červenci. Vzhledem k vyšší hladině vody je to ale hlavní sezóna pro surfaře. Kromě toho se zpravidla nejedná o trvalé deště, ale příjemný večerní déšť. Na srážky jsou nejbohatší ostrovy jižních atolů Malediv. 

maledivy v lednu

Maledivy v lednu

Teplota se na Maledivách pohybuje celoročně mezi 27-30°C, v noci klesá na 26°C. V lednu mohou teploty klesat na 25°C. Moře má po celý rok téměř konstantní teplotu 27°C, což přináší ideální podmínky pro vodní sporty během celého roku. Vlhkost vzduchu neklesá pod 70 %.

Obyvatelé Malediv milují oslavy. Na rodné ostrovy se sjíždí celé rodiny a společně připravují jídlo, dekorace a program. U žádné z oslav nesmí chybět tradiční hudba – bubny Boduberu („velký buben“) a tradiční tanečníci Thaara. Bubny se vyrábí z holého kmene kokosové palmy a je potažen kůží – nejčastěji z ryby stingray. Boduberu je velmi podobný styl hudby jako ve východní Africe. Zpívané písně jsou většinou romance nebo satiry. Mají pomalý rytmus, který se ale často zrychluje a tanečníci se dostávají až do transu. Hudebníci mají oblečené sarongy.

Při lednovém pobytu nepřijdete o oslavy Nového roku – 1. ledna. Samozřejmě ale bez alkoholu.

Více informací o počasí

Vyberte si z naší nabídky ubytování: Nejkrásnější ostrovy Malediv.