Renata a Eva na ostrově Thoddoo

Na začátku letošního roku jsme s mojí dcerou přemýšlely, kam bychom letos mohly zamířit na naši dovolenou. Těšily jsme se o to více, protože poprvé od pandemie Covidu se nám konečně naskytla možnost zase někam vycestovat.

ostrov Thoddoo Recenze

Vybrali jsme Maledivy

Maledivy mě lákaly již v minulosti, nicméně ceny, za které byly pobyty nabízené na webových stránkách různých cestovních kanceláří, pro nás nepřicházely v úvahu až do té doby, než jsem dohledala webové stránky zmíněné agentury.

Zahájila jsem e-mailovou korespondenci s paní Lucií Michalakovou, která nám na základě našich požadavků nabídla možnosti  levného ubytování, ze kterého jsme si vybraly hotel na ostrově Thoddoo. Jedná se spíše o penzion typu malého uzavřeného přízemního atria, nicméně velmi hezky a útulně zařízený s vybavením na úrovni 3*, před každým pokojem je na vyvýšené malé terase stůl a židle, na který nám byly servírovány snídaně a večeře. T

ento druh zařízení jsme ocenily, protože i když byly pokoje situovány kolem vnitřního atria jeden vedle druhého, měl každý zároveň své soukromí a možnost příjemného večerního posezení. Pokoje se uklízely a ručníky měnily každý den, venkovní prostor byl plný nádherné vegetace, hlavně ibišků a u vchodu nás vítali 4 papoušci, z nichž dva byli krotcí.

tradiční architektura

Překrásné pláže na ostrově Thoddoo

Na ostrově jsou dvě turistické bikini pláže, jedna velká Sunset Beach, druhá malá Sunrise Beach, obě s nádhernou tropickou vegetací a průzračným tyrkysově modrým mořem, poměrně daleko od břehu mělké a ideální na koupání.

Personál hotelu byl velmi milý a vstřícný, na naši žádost pro nás zorganizoval dva výlety. Jeden celodenní s návštěvou místní přírodní atrakce – úzkého písečného pásu Sand Bank a centrálního administrativního ostrova této oblasti Rasdhoo, na kterém jsme rovněž viděly krmení žraloků a rejnoky.

krmení žraloků

Výlet

Druhý výlet byl směřován na širé moře, kde se nám naskytl nádherný pohled na delfíny skákající v hejnech nad hladinu i plující podél naší lodi. Na předposlední noc před naším odletem nám agentura zajistila ubytování v Male, kam jsme přijely již v 8.00 ráno, takže jsme měly možnost strávit poslední den prohlídkou hlavního města.

Ostrov Thoddoo recenze

Jak jsme měly možnost poznat, ostrov Thoddoo patří mezi chudší oblasti, nicméně nabízí zároveň možnost poznat autentické prostředí a život místních obyvatel, mezi kterými se návštěvníci pohybují. Hlavní obživou obyvatel je farmaření hlavně co do pěstování ovoce, kterého jsme se zde najedly dosyta (mango, papája, malé sladké banány, melouny …), a je zde vidět velká stavební aktivita a snaha vybudovat zde postupně rozsáhlejší infrastrukturu pro turistický ruch. To nám bylo ostatně vysvětleno i při výletu na ostrov Rasdhoo.  

Nejsme zrovna příznivkyně vodních sportů a potápění, pro které jsou tam ale ideální možnosti.  Při návštěvě této ostrovní země je třeba vždy počítat s vyšší cenou letenek, které si zájemci zajišťují sami, jinak ale si myslím, že ubytování tohoto typu je vhodnou levnou alternativou pro méně náročné cestovatele, kteří jedou do těchto končin hlavně za poznáním a zážitky.

Nám oběma se pobyt na ostrově Thoddoo velmi líbil a dovolená splnila naše očekávání i co do podniknutých aktivit.

Spolupráci s agenturou hodnotíme velmi kladně a paní Lucii Michalakové za vše děkujeme. Pokud nám to dovolí naše rodinná a finanční situace, rády bychom se na Maledivy někdy ještě jednou vrátily.

Renata a Eva

Fotogalerie k recenzi

Kam dál: