Martina, Petr, Matěj a Mikuláš

Děkujeme paní Lucii z maledivy-levne.cz za zprostředkování ubytování přes vánoční svátky. Na naše přání něčeho méně rušného nám byly doporučeny ostrovy Omadhoo a Dhigurah.

ostrov Omadhoo

Omadhoo je nádherný malý ostrov (vesnice), kde máte stále na očích život místních obyvatel. Všichni jsou velice milí a vlídní. Ubytování na Omadhoo předčilo naše očekávání. Útulný rodinný penzionek, kde se o Vás starají, jak nejlépe umí, všude čisto, jídla vždy dost a velice chutné.

Moře a pláž? Nejkrásnější, co jsme kdy zkusili a viděli. 

Fotogalerie z ostrova Omadhoo

ostrov Dhigurah

Dhigurah je též krásný ostrov, ale již mnohem větší a turističtější. Dle nás je Dhigurah rozdělen viditelně na tři části –  jeden konec ostrova jsou místní domorodci, střed ostrova samé hotely a penziony a třetí část potom džungle končící krásnou písčitou pláží se sandbankem.

Člověk už tam tolik nepřijde do styku s těmi místními lidmi a s jejich životem. Pláž je sice krásná dlouhá, ale už je zde mnohem více lidí (kus bez lidí si ale vždy najdete). Sandbank na konci ostrova je ráj.

Ubytování v novém loftu v hotelu je velice krásné a moderní, ale hotel jako takový nás moc neoslovil. Hotel je evropský, má i evropské zaměstnance a ti se snaží být pro turisty velice proevropští. Dle nás je to zbytečné, jelikož dovolená v ‚ráji‘ v takovém hotelu ztrácí tu původní maledivskou krásu.

Ubytování jsme měli jen se snídaní, které se snažili opět dělat dle chutí turistů ze západu, což je škoda, ale na obědy a večeře jsme chodili do místních restaurací, takže i maledivská jídla jsme zde měli šanci vyzkoušet. 

Oba ostrovy jsou nádherné, každý má něco do sebe a rozhodně nelitujeme, že jsme zvolili takovou kombinaci, ale když to shrneme, tak za naši rodinu (rodiče+2 děti) vyhrál na plné čáře ostrov Omadhoo! A to jak ostrov, tak i ubytování. Byli jsme zvědaví na takovou tu autentičnost Malediv a zde jsme ji jednoznačně našli. 

Kontakt s paní Lucíí byl úžasný, již před odletem jsme ji bombardovali emaily a vždy okamžitě odpověděla. Když jsme potom na Maledivách měli nějaké otázky, zprávy přes whatsapp též fungovaly skvěle.

Rozhodně bychom do budoucna služby maledivy-levne.cz opět využili.

Moc děkujeme!

Martina, Petr, Matěj a Mikuláš

Fotogalerie z ostrova Dhigurah

Kam dál