Jana a Karel v resortu Amaya a na Maafushi

Děkujeme za zprostředkování pohádkové dovolené. Nedostala jsem se k fotografiím dříve, pracovní shon nás opět dostal rychle do reality.

v resortu Amaya

Co se týče zhodnocení našeho pobytu:

Amaya byla neskutečná!!! Nábytek a zařízení sice trochu zastaralé, ale nám to vůbec nevadilo, protože vše ostatní to vynahradilo. Jídlo bylo vynikající, dosud jsem se s tak dobrým jídlem nikde nesetkala. Všichni se velmi  snažili, byli přátelští a ve všem nápomocní. Měli jsme problém s klimatizací, který jsme nahlásili na recepci a než jsme se vrátili od vody, bylo vše spraveno a seřízeno.

Mile mne překvapilo, že resort „vykuřuje“ komáry, takže jich tam tolik nebylo. Co se týče soukromí, tak to bylo také  nepřekonatelné. Resort byl obsazen sotva ze čtvrtiny, takže se běžně stávalo, že u jediného společného bazénu jsme byli celé dopoledne sami (a za námi bar :))

romantická večeře

Dražší výlety

Výlety byly poněkud předražené, výlet za delfíny se vyloženě nepovedl. Asi je s tím nějaká zkušenost, protože se dělá za západu slunce, takže alespoň to slunce to jistí 🙂

Jedním slovem nadpozemský ráj.

Maafushi

Co se týče Maafushi to byl tedy fakt rozdíl. Ale zase nespočetně více zážitků. Největší z nich je kombinovaný výlet delfínžralok-rejnok + oběd na sandbanku. To je naprostá bomba. Romantická večeře dobrá, vše skvěle zorganizováno. Nicméně za nás by asi stačil na Maafushi pouze jeden nocleh, druhý den tam nebylo co dělat, moře a přístup nic moc (no spíš hůř), hotely atd. atd.

Cesta zpět časově náročnější, nějak jsme mysleli, že můžeme být na pokoji až do plánovaného  odjezdu, což se úplně neprotlo a my museli opustit pokoj dříve. Což v kombinaci s delším přestupem nebylo ideální, ale nějak jsme to zvládli.

Přesuny

Co jsem obdivovala, tak byl nám neznámý přesun mezi ostrovy. Vždy se nás někdo zeptal kam jedeme a vždy nás někdo  nasměroval k dalšímu, který se o nás postaral včetně kufrů. To bylo na jedničku s hvězdičkou.

Na Maafushi pan majitel příjemný, vše vysvětlil, ukázal a doprovodil i zapůjčil, takže toto také hodnotím  velmi  kladně. Na pokoji jsme nedokázali zprovoznit teplou vodu, ale to  jsme nijak neřešili, v tom vedru stejně nebyla ledová. Je zážitek setkat se s místní komunitou, ta kultura je tak rozdílná od naší.

společné foto s majitelem

Poděkování

Závěrem bych Vám moc poděkovat  za zorganizování celé dovolené, která byla jedním slovem  opravdu skvělá!!! Komunikace, doporučení, hledání alternativ, vše bylo vynikající a já nechápala, kde na to  vše berete energii :).

Pokud se zadaří, rádi bychom se ještě jednou vrátili.

Jana a Karel

Fotky k recenzi

Kam dál: