5 kreativních způsobů, jak přežít dlouhý let

Jak přežít let letadlem. Představte si, že jakýmsi zázračným štěstím vám spadne přímo do klína možnost vydat se na nádherné Maledivy. Po velice namáhavém balení (ručník, plavky… radši ještě ty druhé plavky pro případ, že byste se letos zase nedonutili cvičit a opalovací krém, protože odstín středně propečeného humra není sexy) Ale najednou vás polije studený pot při představě dvanáctihodinové cesty letadlem. Ne, nemusíte zájezd rušit, radši si přečtěte zaručené rady, jak se během přepravy nenudit!

1. Spánek

Spánek je nejefektivnější metodou, jak let přečkat. Pravděpodobně se Vám spát chtít nebude buď kvůli časovému posunu, nebo z nervozity. Přesto byste asi odpočinout měli. Můžete vsadit na prášky na spaní, jen pozor na množství, nechcete se přece na dobu letu proměnit ve slintající bezvědomou zombii.

2. Knížka nebo film

Dlouhou chvíli spolehlivě ukrátí dobrý film nebo napínavá kniha. Pozor jen na to, abyste s sebou měli sluchátka. A vřele nedoporučuji dívat se na horor. Přece jen na vaše výkřiky není nikdo zvědavý. Z podobných důvodů se radši nekoukejte ani na Padesát odstínů šedi. Knihy na dovolenou naleznete v tomto článku.

3. Seznamka

Zdánlivě nekonečný pobyt v uzavřeném prostoru můžete využít k prohloubení mezinárodních vztahů, nebo hledání celoživotní lásky. Mimo jiné proto, že osoba která Vás zaujala nemá kam utéct. Jen prosím předem kriticky zhodnoťte svou schopnost hovořit cizími jazyky (ty neznámé se nepočítají). A myslete na to, že letušky mají v popisu práce být na Vás milé – stačí pozorovat jejich přístup k Vašim různě vypadajícím sousedům.

4. Cvičení

Netvrdím, že musíte v uličce předvádět sestavu z aerobiku nebo přesvědčovat letištní kontrolu, že ty činky patří to příručního zavazadla, ale párkrát projít byste se během letu měli. Zároveň budete mít výbornou příležitost si vyzkoušet bod 3.

5. Uvolněte se drinkem

Dlouhou dobu letu si můžete zpříjemnit širokou nabídkou drinků, po jejichž konzumaci budete uvolněnější a ti, kteří se v letadle necítí nejlépe se lehčeji dostanou k bodu 1. Pro bod 3 je to pro některé vstupní branou. Kromě toho, na lokálních ostrovech Malediv je konzumace alkoholu zakázána, takže pokud si nechcete platit vstup do resortu, je to na příštích několik dní Vaše poslední sklenička.

Šťastnou cestu!


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov