Vendy a Petr

Cíl a důvod naší cesty byl jasný. Na pár dní zcela vypnout, nemuset nic řešit a mít čas jen pro sebe. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro Maledivy a ostrov Mathiveri. Kdo čeká akci, dostane jí v omezené míře v podobě případných výletů, jinak je to opravdu relax a pohoda.

Ostrov jsme vybírali z nabídky stránek www.maledivy-levne.cz, líbil se nám nejvíce, velké plus je Sandbank a Finolhu, které jsou v těsné blízkosti ostrova a nabízí další možnost, kde nerušeně a osamoceně odpočívat, zároveň je nabízený hotel téměř na pláži. 

S Lucií jsme se velmi rychle na všem domluvili a doladili detaily. Komunikace probíhala obratem a všechny otázky tak byly velmi rychle zodpovězeny. Těsně před naším odletem do plánů zasáhlo další vládní nařízení v podobě návratu s negativním testem i z cílové země zpět + následná karanténa a další test, ale i tento problém se podařilo vyřešit.

Testování před návratem probíhá přímo na ostrově (85 USD/osoba), kdy jste testování v pokoji jiného hotelu. Test proběhl ve 23:00 2 dny před naším návratem. Vzorky se vozí do Male, u výsledků jsme se trochu zapotili, jelikož odjezd z ostrova byl v 6:30 a výsledky dorazily v 6:15 – ale dorazily.

Jediná menší komplikace nastala při příletu do Male, kdy jsme se prostě nemohli dohledat se zástupcem hotelu, který nás měl dále nasměrovat, ale nebylo to nic, co by se nedalo vyřešit. S Lucií jsme měli domluvený transport na ostrov hydroplánem. Tuto variantu dopravy doporučujeme, je to opravdu  zážitek. Letenky jsme vyzvedli přímo v odletové hale, následně přejeli na terminál, odkud hydroplány odlétají.

ostrov Mathiveri

Let trval cca 20 minut, přistáli jsme u malého pontonu, kde už na nás čekal zástupce hotelu s lodí a odvezl nás do přístavu a následně doprovodil k hotelu. Welcome drink v podobě kokosů přišel vhod. V hotelu najdete pár pokojů, kde je vše potřebné a zároveň nabídku půjčení kajaků, šnorchlů, ploutví a dalšího vybavení zdarma. Celou dobu jsme se stravovali pouze v hotelu, kde jsme se domluvili na jídlech typických pro daný region. Majitelé hotelu se vždy snaží vyjít ve všem vstříc, jsou velmi ochotní! A ta jídla byla opravdu výborná.

Bikini pláž je od hotelu vzdálená jen pár minut chůzí po pláží nebo městečkem. V hotelu se lze domluvit na různých výletech, my spojili několik výletů do jednoho, a tak jsme začali pozorováním delfínů, pokračovali ke šnorchlování se žraloky a vše zakončili šnorchlováním u vraku lodi.  U místního Finolhu se vždy odpoledne objevují želvy a rejnoci, kteří se dají pozorovat opravdu z blízka. Během pobytu máte jen omezené starosti a to především na jaké pláži budete zrovna osamoceně odpočívat.

Za naše rozhodnutí vybrat si právě Lucii jsme velmi rádi, moc jsme si to užili!

Vendy a Petr

Fotogalerie k hodnocení

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.