Radek s rodinou

Rodinná dovolená Maledivy. Pro Maledivy jsme se rozhodli z důvodu koronavirové situace v našich oblíbených destinacích a ještě k tomu na poslední chvíli. Velmi nám pomohla Lucie z agentury, která pro nás poměrně narychlo připravila několik variant a doporučení. Snažila se zkombinovat různé ostrovy a zároveň se dostat na náš budget. Ještě k tomu jsme dvakrát měnili datum odletu, takže to s námi neměla jednoduché. Za to velmi děkujeme!

Původně jsme měli v plánu ostrovy dva, ale na prvním se nám tak zalíbilo, že jsme zůstali na něm a postupně si ještě pobyt prodlužovali na konečných sedm týdnů. Opět díky vstřícnosti a rychlé reakci agentury jsme se nemuseli o nic starat a zrušení pobytu na druhém ostrově nás nic nestálo.

Lucie s námi byla průběžně v kontaktu a poskytovala nám drobné, ale užitečné rady a konzultace, takže všechno včetně transferů bylo úplně v pohodě.

ostrov Thoddoo

Tento ostrov jsme si vybrali z důvodu, že patří mezi ty větší a je relativně dobře dostupný speedboatem (cca 70 minut). Samotný ostrov je velmi zelený, hodně se tu farmaří a člověk má možnost se pobavit s místníma a dozvědět se, co a jak pěstují, kam a jak to prodávají a to je velmi zajímavé. Obvod ostrova má necelých 5 km a dá se pěkně obejít po cestě, která vede podél oceánu. Vesnice a i ubytování je zhruba uprostřed ostrova, takže všude k vodě nebo kamkoli to je vždy max. kilometr.

Na ostrově vzhledem k jeho velikosti je cca deset obchodů s potravinami, tři obchody se suvenýry, kadeřnictví, lékárna a pár dalších obchodů, sehnali jsme vždy vše, co jsme potřebovali. Je zde několik restaurací, stánků s čerstvými džusy a stánky přímo u pláží s ovocem. Musím říct, že jsem se tu cítil naprosto bezpečně, i když jsem se šel třeba o půlnoci podívat do přístavu, jak nakládají ovoce a zeleninu na loď do Malé.

Pláže (turistické) tu jsou dvě, jedna menší a taková klidnější a jedná velká, kterou jsme měli radši, jelikož tu je hodně prostoru, velké množství lehátek, sítí a houpaček. Jsou na ní na rozdíl od té menší velké palmy a velmi snadno dostupné místo pro šnorchlování se želvami. Obě pláže jsou vybaveny sprchami, WC a místností na převlékání, vše čisté a funkční.

Ubytování odpovídalo popisu a bylo naprosto v pořádku, majitel se nám snažil vyjít se vším vstříc, cestovali jsme s dvěma malými dětmi, takže pro nás připravil nestandartní řešení v původně dvoulůžkovém pokoji. V ubytování nám také zorganizovali výlety, takže jsme viděli manty, delfíny, žraloky a věnovali nám hodně času, protože mě všechno zajímalo. Poznal jsem jeho skoro celou asi 20ti člennou rodinu. Jídlo bylo skvělé, snažili se pro nás připravit, co jsme chtěli, včetně maledivských jídel, restaurace je vzdálená asi 150 metrů a je to samostatný objekt mimo ubytování. Jediné negativum byla velká skupina Rusů, která byla (jak je všude jejich zvykem) velmi hlučná a v restauraci při jejich přítomnosti přešli na bufet a úroveň šla trochu dolů.

Cestování s dětmi

Rád bych tomuto tématu věnoval odstavec z jediného důvodu: nebojte se cestovat s dětma, stojí to za to! My jsme letěli s 2,5 ročním a 7 měsíčním dítětem, nutno říct, že naše děti (holky) jsou docela pohodářky, v letadle si hrály nebo spaly, starší chvíli pobrečela, když se před jedním přistáním blbě a narychlo probudila, ale to k tomu patří. Speedboat opět zvládly úplně v pohodě a obě holky obě cesty prospaly. Na samotném ostrově už to byla velká pohoda, místní děti milují, pořád od všech něco dostávaly, hrály si s místníma, spontánně si je třeba vzali na chvíli na recepci, do kuchyně a i pro nás to byla velká pohoda. Na pláži bylo docela dost dalších dětí, takže byla radost pozorovat je, jak jsou šťastný a hrají si spolu.

Kdyby někdo chtěl jakoukoli radu na toto téma, tak si řekněte Lucii o kontakt na mě, rád poradím a budu sdílet zkušenosti.

Díky moc Lucii a agentuře!

Radek

Kam dál: