Martina a Tomáš

V létě loňského roku jsme se s přítelem bavili, že bychom rádi v zimě jeli někam k moři. Volba padla na Maledivy a jsme moc rádi, že jsme si vybrali ubytování přes stránku Maledivy-levne.cz

8. 2. 2017 jsme vyrazili z Prahy, letěli jsme s ruskými aerolinkami (Aeroflot), leteckou společnost doporučujeme – servis, jídlo, sedadla vše super (za tu cenu :)), jen si nechejte více času na přestup než my – měli jsme hodinu a vzhledem k časové tísni (let z Prahy zajišťovali Czech Airlines) jsme se báli, že nám letadlo uletí. Letadlo sice neuletělo, ale naše kufry nestihli přeložit. Po přistání na Maledivách jsme tak na naše kufry přes hodinu neúspěšně čekali, než letištní zaměstnanci pochopili, že opravdu nepřijedou a začali s námi ztrátu řešit.

Na letišti nás čekal Mustafův zaměstnanec a dovedl nás ke speedboatu – speedboat ač drahý, velmi doporučujeme! Je to zážitek!! Asi po 25 minutách jsme dorazili na ostrov Huraa, čekala nás Nataša s welcome drinkem (čerstvý kokos), seznámila nás s výlety, ukázala nám jídelnu, relax beach a pomohla nám s řešením situace s kufry. Vše domluvila a za 2 dny nám kufry přivezli – MOC DĚKUJEME. Mezi tím nám půjčila krémy, sprchové gely, příteli žabky. Plavky jsme si na ostrově koupili – ještě, že jsme měli dost hotovosti s sebou. Do budoucna jsme poučeni, že si do příručního bereme – žabky a plavky! 🙂 

Nebydleli jsme hned u jídelny, (měli jsme požadavek na postel bez rámu u nohou, tak nám paní Lucie zamluvila jiný pokoj) ale asi 5 minut chůze od jídelny – bohužel skoro vedle mešity. Pokoj byl pěkný, čistý. ALE… měli jsme pokoj číslo 101 a to nebyla dobrá volba – okno bylo do ulice na jejímž začátku byla mešita a „rozhlas“. Každé ráno nás proto v 5:00 probudilo svolávání do mešity takovým způsobem jako by stál „svolávající“ vedle nás. To bylo opravdu nepříjemné. Bohužel byla plná kapacita a nešlo nás ubytovat jinam :(. Přes den svolávání na modlitbu neruší, ale ráno, kdy je všude ticho a klid je to opravdu šílené. Ti, kteří byli ubytovaní u jídelny neslyšeli vůbec nic.  Kdybychom to věděli, přítel by asi raději přežil tu postel s rámem :D. Také nebylo žádné místo na posezení. Ubytování u jídelny je tedy určitě lepší a pohodlnější volbou. Co se týká vody v koupelně, nebylo to tak hrozné, jak jsme čekali :-).

Jinak bylo ale vše v naprostém pořádku. Jídlo je chutné, sice se stále opakuje, ale za tu cenu s tím člověk počítá 🙂 (rýže, těstoviny, ryby, ovoce, …), celý den si můžete říct o balenou vodu (to je super, protože pití je na ostrově docela drahé), kávu – milk coffee je mňam a čaj.

Pláž je krásná, relax beach moc příjemná. Jen pozor na komáry, v našem termínu odjeli 4 osoby s horečkou dengue zpátky do ĆR, takže opravdu pozor a silný repelent s sebou!!!

Výlety skvělé, vyšlo nám krásné počasí, takže byly všechny výlety možné. Resort stojí za to, ale opravdu to stačí na 1 den. Z výletů si každý určitě vybere podle sebe. S organizací jsme byli moc spokojeni.

Maledivci jsou milí a přátelští, dodržujte jejich pravidla oblékání a budou se na Vás usmívat i starší maledivské ženy.

Děkujeme paní Lucii za bezproblémovou domluvu a Nataše, Mustafovi a všem jejich zaměstnancům za skvělý přístup, starali se o nás opravdu skvěle!!!

Martina a Tomáš

maledivy-levne.cz: V květnu 2017 jsme byli připojeni do vodovodního řádu ostrova, zápach vody v koupelně je již vyřešen.