Markéta a Honza

Maledivy byly vždycky můj sen a když jsem loni v květnu viděla letenky za 13 tis. Kč, tak jsem neváhala a odhodlala jsem si ten sen splnit. Stránku Maledivy-levně sleduji už dost dlouho a věděla jsem, že se tam díky vám jednou podívám.

Na Maledivách jsem strávili celkem 12 dní, což je docela dlouhá doba na to, abychom to trávili na jednom ostrově, proto jsem si zvolili dva ostrovy – Thoddoo a Ukulhas.

Thoddoo

Na ostrov Thoddoo jsme zavítali jako první, na letišti nás sice hned po příjezdu nikdo nečekal, ale na informacích mi zdělili, kde máme počkat. Po dvou hodinách si nás vyzvedli naložili na loď a jeli jsme směr Thoddoo, cesta trvala cca hodinu. Jedné věci, které jsem se trochu obávala je, že na ostrovech bude nepořádek, což se při příjezdu na Thodoo trochu potvrdilo, nedělala jsem z toho žádnou vědu, protože jsem s tím trochu počítala, po tom co jsem si četla pár diskuzí. Ubytování bylo ale čisté a hezké. Jídlo bylo taky moc dobré, denně ryba s těstovinami nebo rýži, zeleninový salát, talíř s ovocem a smothie, jenom o vodu a výměnu ručníku jsem si museli říkat, to automaticky nedělali (nic strašného ale!)Pláž, která byla cca 5-10 minut pěšky a moře bylo dokonalé, kde jsme stejně trávili nejvíce času, na Thoddoo bylo super, že se člověk mohl schovat pod palmy a měl krásné výhledy na moře. Na pláži byly k dispozici lehátka i wc a sprška.Nejkrásnější to bylo vždycky ráno, kdy bylo moře klidné a průzračné. Chodili jsme se často potápět, kde byly různě zbarvené rybičky a želvy! Což bylo fakt super, pro nás co jsme nikdy podmořský svět ještě neviděli. Zvolili jsem si tam taky jeden výlet a to šnorchlování s mantami – doporučuji, my jsem sice viděli jen dvě, ale je to super zážitek. Poslední den na tomto ostrově nás po snídaní zavezli do přístavu, kde na nás čekal soukromý speedboat a jeli jsme směr Ukulhas – cca zase hodinku cesty.

Ukulhas

Po tom co jsme byli už na Ukulhasu to v nás budilo mnohem lepší dojem, co se týče pořádku, tady šlo vidět, že si pořádek opravdu udržují! I hotel zde byl mnohem hezčí, lepší, jídlo formou rautů, denně uklizeno, výměna ručníku, stále voda k dispozici, prostě vše bylo dokonalé! Pláž byla hned u hotelu, kde jsme se k ní dostali krásnou zelení, moře tu bylo taky naprosto dokonalé, pro mě ještě asi více hezčí, protože oproti Thoddoo tady bylo moře více zbarvené, díky více korálům. Korálů tam bylo opravdu dost hned z kraje moře, to jsme po pravdě i čekali zajímavější potápění, ale překvapivě to bylo lepší na Thoddoo, kde bylo naopak málo korálu. Na druhou stranu tu denně (hlavně z rána) plavali malí bíly zraločci-boží! Byla tam dlouhá bíla pláž, kde byli k dipozici opět lehátka a deštníky, tady jsme se ale pod žádnou palmu schovat nemohli, jen pod deštníky, takže většinu času jsme leželi v moři, protože na Maledivách je opravdu šílené vedro.

Tady jsem si taky zaplatili jeden výlet a to výlet na sandbank – nádhera! Strávili jsme tam 3 hodiny, byli jsme tam sami dva a bylo to fakt krásné!
celkový dojem z Malediv – nádhera! Maledivy jsou opravdu krásné, jenom tam bohužel není moc co dělat kromě potápění, s tím ale člověk počítá, takže super relaxační dovolená, přijeli jsme maximálně odpočatí. Taky určitě doporučuji si vzít něco na hlavu i při potápění, tričko s dlouhým rukávem do moře a nejméně 50tku opalovací krém. Přítel se spálil hned po příjezdu co jsme šli občíhnout pláž na půl hodiny.

Oba ostrovy byly super! Z každého jsme si vzali to nejlepší a nejhezčí co mohl každý z nic nabídnout! 

Tímto Vám moc děkuji za zprostředkování vašich služeb, dovolenou jsme si moc užili a třeba? Někdy příště…

Market a Honza

Fotky od Markéty a Honzy