Jana, Vašek, Zdena, Miloš, Vlaďka a Ivan

Celá skupina jsme dovolenou zhodnotili jako velmi úspěšnou, ač nejsem příznivec tzv. plážových dovolených.

Ostrov Huraa nás mile překvapil malým množstvím turistů, milými lidmi, a klidným prostředím. Úžasné jsou pláže, korály i moře kolem. Zaujali nás všudepřítomní krabi i možnost pozorování mladých žraloků v mělčinách ostrova.

Pokud jde o služby, Nataša i její kolegové jsou velmi milí a vstřícní. Přestože je ubytování jednodušší, každý den bylo uklizeno,v případě poruchy klima , či prasklé žárovky byla oprava provedena hned druhý den a kuchař byl skvělý. Jídlo bylo výborné, rozmanité, kořeněné, hodně zeleniny, ovoce., káva i čaj výborný a množství vody dle našeho přání. V pátek byla večere při svíčkách na pláži pro všechny hosty. Super.

Na ostrově je ulička s několika krámky místních obchodníků a spousty suvenýrů, oblečení i potravin. Prodejci jsou milí a nejsou vtíraví.

Výlet na manty byl pro nás neopakovatelným zážitkem. Cesta byla delší, ale šnorchlování a potápění s pěti asi 3 metrovými mantami bylo famózní. V rámci výletu byla i zastávka na modré laguně, kde pro nás byl připraven oběd. Na pořízení fotek, úžasné místo.

Zajištění přesunu na druhý ostrov Thoodoo proběhlo bez jakýchkoliv potíží díky dodaným instrukcím.. V přístavu si nás Ali vyzvedl, ubytoval nás do krásných čistých pokojů, hotel je moc pěkný. Obsluha i služby naprosto v pořádku. Vše fungovalo. Jídlo bylo podáváno většinou servírované ve velkém množství, čerstvé džusy i vody dost. Chuťově však bylo méně rozmanité. Ovšem steak z tuňáka a grilovaná cuketa neměly chybu.

Ostrov je zemědělský, dá se zde jezdit na kolech ( nevalné kvality). Pláže jsou směrem od přístavu špinavé a zanesené odpadky, druhá strana ostrova je mnohem hezčí. Bikiny pláž byla sice plná ruských turistů, ale je upravovaná, čistá a část je jí příjemně schovaná pod palmami.

Pokud však chcete kupovat jakékoliv suvenýry z cest, na tomto ostrově je to téměř nemožné. Jediný krámek a s předraženými suvenýry nevalné kvality.

Šnorchlování je zde úžasné, kdekoliv kolem ostrova. Množství ryb, rejnoků, želv, murén atd. běžně k vidění bez nutnosti organizovaného výletu.

Jediná bolístka všech ostrovů je likvidace odpadků. Místní uklízí pouze přes svými domy, popelnici najdete stěží a odpadky se válí všude. Místní je likvidují průběžným pálením přímo na skládkách.

Celkově však pobyt na obou ostrovech určitě doporučuji.

Jana, Vašek, Zdena, Miloš, Vlaďka a Ivan

Fotky k hodnocení pobytu na Maledivách