Covid-19 – informace o cestování na Maledivy

Přinášíme Vám aktuální a ucelené informace jak cestovat na Maledivy v době koronaviru. Obecně lze říci, že situace na Maledivách je oproti Evropě stabilizovaná. Maledivy otevřely své hranice už 15.července 2020. V první vlně šlo pouze o resorty. Lokální ostrovy mohou přijímat turisty od 15.října 2020. K tomuto datu dostaly lokální ostrovy povolení od maledivského Ministerstva cestovního ruchu. Jednotlivé ostrovy si ovšem mohou samostatně rozhodnou jestli se turistům otevřou a případně k jakému datu. Proto je nutné pohlídat, aby byl daný hotel či penzion opravdu schválen a registrován. Na letišti kontrolují seznam těchto registrovaných ubytovacích kapacit.

Před odletem na Maledivy je nutné absolvovat PCR test. Z této povinnosti jsou vyjmuty děti do 1 roku věku. Na testu musí být uvedené i číslo pasu! Test nesmí být starší než 96 hodin a výsledek nusí být v angličtině a nahrán u online zdravotní karty Traveler Health Declaration. Karta se musí vyplnit i před odletem z Malediv. Po příletu na Maledivy se provádí měření teploty. Pokud budete mít zvýšenou teplotu, bude Vám proveden PCR test (zdarma). V případě pozitivního testu budete umístěni do karantény přímo na ostrově.

Povinnosti při cestě na Maledivy

Každý turista musí být po příletu očekáván zástupcem cestovní agentury nebo hotelu, se kterým vyplní několik formulářů. Doprava na ostrov musí být zajištěna pouze prostřednictvím hotelu nebo CA. Cestovat na vlastní pěst není dovoleno. Další měření teploty probíhá po příjezdu na ostrov.

Negativní PCR test je nutné mít také před odletem z Malediv. Udělají Vám ho přímo na ostrově ve zdravotním středisku. Cena testu je 100-150 USD a výsledek máte do 72h.

V případě obav o příp. nutné prodloužení dovolené v karanténě v důsledku pozitivního testu před odletem doporučujeme uzavřít pojištění.

Zvýšené náklady na povinné PCR testy pokryje sleva na ubytování, které teď hotely nabízejí. Spolu s levnými letenkami je nyní dovolená na Maledivách cenově velmi zajímavá.

Pokud se rozhodnete cestovat s námi, poskytneme Vám 100% servis a vždy aktuální informace.

Další informace o cestování na Maledivy