Jak se pije káva na Maledivách

Nedovedete si představit začátek dne bez šálku kávy? Přemýšlíte, jestli si v tropickém ráji budete moci dopřát svůj životabudič? Jak je to vlastně s kávou na Maledivách? Nebudeme vás napínat – káva se pije, ale úplně jinak, než jak jsme zvyklí u nás.

Milk Coffee a turecká káva

Specialitou, kterou na Maledivách prostě nemůžete vynechat, je tzv. Milk Coffee. Nečekejte ale žádné caffè latte s dokonalou mléčnou krustou připravené fousatým potetovaných baristou v kostkované košili při dodržení přesných postupů. Tedy možná, že člověk, který Vám kávu bude připravovat, fousatý bude, to je možné. Tam ale veškerá podobnost končí. Dostanete totiž kávu černou jako noc, do které se vyšlehá pěna ze sušeného mléka. Tento nápoje je velice oblíbený, a to jak u místních, tak i u turistů. Druhou možností, jak ukojit svoji žízeň po černém nápoji, je objednat si tureckou kávu. Jedná se vlastně o obdobu českého “turka”, kdy se namletá káva nechá louhovat v téměř vařící vodě. V poslední době se na Maledivy dostává trend překapávané kávy, kterou si můžete objednat v některé z lepších kavárniček. Ke kávě místní prodejci po evropském vzoru většinou nabídnou i vodu a někdy i sušenku. A samozřejmě sušené mléko.

Kavárničky na každém ostrově

Podobně jako v dalších muslimských zemích jsou kavárny v drtivé většině výsadou mužů, které před nimi můžeme vidět posedávat. A pokud zrovna nepijí kávu, pijí černý čaj. Pro turisty jsou pak určeny kavárny “evropského typu” uvnitř resortů, ve kterých si objednáte třeba espresso, café frappé nebo cappuccino.

Pěstuje se na Maledivách káva?

Maledivy leží v tzv. kávovém pásu, což je oblast mezi mezi 23. severní a 25. jižní rovnoběžkou. V ní se nacházejí ty největší a nejznámější plantáže. Na Maledivách byste ale plantáže hledali marně – chybí deště, nadmořská výška a především úrodná půda. Prostě všechno je špatně a káva se musí dovážet.

Káva z trusů zvířat

Pro někoho možná trochu nechutná zajímavost. Na Maledivách si totiž můžete objednat Black Ivory Coffee, což je káva, která prošla trávícím traktem slonů. Společně s cibetkovou kávou, jenž se vyrábí podobně, patří mezi nejdražší kávy světa. Zatímco sloní kávu si objednáte pouze na Maledivách a v Abú Dabí, tu cibetkovou si můžete koupit třeba zde.

 

Další články na blogu:

kokosy na Maledivách  jak se pije káva na Maledivách  podmořský život na Maledivách  fotbal na Maledivách  délka letu na Maledivy  jak se mluví na Maledivách  nejlepší videa z Malediv  Maledivy last minute   Video soutěž Adventures of Maldives 2017  Blahodárné účinky dovolené u moře  5 způsobů jak přežít let  podvodní restaurace na Maledivách

Nabízíme ubytování na těchto maledivských ostrovech:

Huraa  Gaafaru  Thoddoo  Fulidhoo  Fodhdhoo  Mathiveri