Jak se pije káva na Maledivách

Nedovedete si představit začátek dne bez šálku kávy? Káva Maledivy: přemýšlíte, jestli si v tropickém ráji budete moci dopřát svůj životabudič? Jak je to vlastně s kávou na Maledivách? Nebudeme vás napínat – káva se pije, ale úplně jinak, než jak jsme zvyklí u nás.

káva Maledivy

Milk Coffee a turecká káva

Specialitou, kterou na Maledivách prostě nemůžete vynechat, je tzv. Milk Coffee.

Nečekejte ale žádné caffè latte s dokonalou mléčnou krustou připravené fousatým potetovaných baristou v kostkované košili při dodržení přesných postupů. Tedy možná, že člověk, který Vám kávu bude připravovat, fousatý bude, to je možné. Tam ale veškerá podobnost končí.

Dostanete totiž kávu černou jako noc, do které se vyšlehá pěna ze sušeného mléka. Tento nápoje je velice oblíbený, a to jak u místních, tak i u turistů.

Druhou možností, jak ukojit svoji žízeň po černém nápoji, je objednat si tureckou kávu. Jedná se vlastně o obdobu českého “turka”, kdy se namletá káva nechá louhovat v téměř vařící vodě.

V poslední době se na Maledivy dostává trend překapávané kávy, kterou si můžete objednat v některé z lepších kavárniček. Ke kávě místní prodejci po evropském vzoru většinou nabídnou i vodu a někdy i sušenku. A samozřejmě sušené mléko.

Interiér kavárny na ostrově Rashdoo

Kavárničky na každém ostrově

Podobně jako v dalších muslimských zemích jsou kavárny v drtivé většině výsadou mužů, které před nimi můžeme vidět posedávat. A pokud zrovna nepijí kávu, pijí černý čaj.

Pro turisty jsou pak určeny kavárny “evropského typu” nejen uvnitř resortů, ve kterých si objednáte třeba espresso, café frappé nebo cappuccino.

Budova kavárny na ostrově Rashdoo

Pěstuje se na Maledivách káva?

Maledivy leží v tzv. kávovém pásu, což je oblast mezi mezi 23. severní a 25. jižní rovnoběžkou. V ní se nacházejí ty největší a nejznámější plantáže.

Na Maledivách byste ale plantáže hledali marně – chybí deště, nadmořská výška a především úrodná půda. Prostě všechno je špatně a káva se musí dovážet.

Káva z trusů zvířat

Pro někoho možná trochu nechutná zajímavost. Na Maledivách si totiž můžete objednat Black Ivory Coffee, což je káva, která prošla trávícím traktem slonů. Ta, společně s cibetkovou kávou, jenž se vyrábí podobně, patří mezi nejdražší kávy světa.

Dovolená na Maledivách

Jsme cestovní agentura. Zajistíme Vám tu nejlepší dovolenou na Maledivách!


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov