Jak trávit čas při přestupu v Dubaji

Dubajské mezinárodní letiště se dá bez větších pochybností, považovat za jedno z nejdůležitějších světových dopravních uzlů. Jedná se o jedno z nejlepších letišť pro mezipřistání. Z následujících řádků pochopíte proč. Přestup v Dubaji bez problémů.

Přestup v Dubaji

Foto: Emirates

Čeká Vás na letišti méně než 6 hodin?

Letiště v Dubaji pro tato mezipřistání nabízí nepřeberné množství služeb a vyžití. Stačí si jen vybrat, jak Váš čas nejlépe využít.

Najezte se a poznejte nové chutě

Z desítek možností, které se tu nabízí, si jistě vyberete něco chutného k jídlu. Vybírat můžete z kuchyně Středního východu, indické, thajské, italské a mnoho dalších. Většina restaurací je otevřena 24 hodin denně. Na své si přijdete, i pokud jste milovníky kávy. Přestup v Dubaji může být velice příjemný.

restaurace na letišti v Dubai

Nakupování

Pokud je tomu tak, tak jste se ocitli na správném místě. Možností, kde tu můžete nakupovat se zdá být nekonečné. Poohlédnout se můžete po nějakém místním zboží jako je sušené ovoce nebo čokoláda – poslouží jako vhodné dárky z cest pro Vaše blízké, případně pohladí Vaše chuťové pohárky. Mezi množstvím obchodů naleznete také parfumerie, obchody se šperky, dámskou a pánskou módu, hračky, elektroniku, knihkupectví a další.

Možná to po čem toužíte, je si odpočinout

Po celém letišti jsou umístěny salonky nabízející své služby za vstupní poplatek. Například salonek Plaza Premium je nejenom luxusní svým vzhledem. Dá se tu pohodlně odpočinout, využít kuřáckých pokojů nebo sprch. Můžete si tu také pronajmout rodinný apartmán, kde budete se svými blízkými v úplném soukromí.

Pohlazení těla i duše

Jste z těch, kdo přímo milují jakékoli wellness procedury a rádi se necháváte hýčkat? Využít můžete masáže v jednom z mnoha lázeňských zařízení, které letiště v Dubaji nabízí. Například lázně Timeless Spa jsou Vám k dispozici 24 hodin denně. V nabídce lázeňských zařízení najdete služby, jako jsou masáže, manikúra, pedikúra, kosmetická péče, kadeřnické služby.

Cestování s dětmi

Někdy je těžké vysvětlit dětem, že teď je potřeba čekat a být trpěliví. Pro tyto účely můžete na letišti v Dubaji nalézt zóny pro rodiny s dětmi. K dispozici je nejenom hrací plocha, ale také televize s dětskými kreslenými filmy a interaktivními hrami. Nalézt tu můžete i trampolínu.

kočárky na letišti

Aktivní odpočinek při přestupu

Po dlouhém sezení v letadle může být pohyb těla a protažení svalů právě to, co potřebujete. Pak pro Vás letiště Dubaj má v Terminálu 1 a 3 nachystány Kluby zdraví, kde můžete za vstupní poplatek využít posilovnu, bazén, vířivku, saunu a samozřejmě sprchy.

Služby zdarma, které přestup v Dubaji nabízí

Bezplatné Wifi připojení je k dispozici všem cestujícím. Připojení je velmi rychlé a můžete jej bez obav využít například ke Skype hovoru s rodinou. Pro nerušenou relaxaci můžete využít i několika zenových zahrad, kde si odpočinete mezí svěží zelení s mnoha vodními prvky. Po celém letišti jsou také umístěny polohovací sedačky. Nabízí se také modlitební místnosti.

navigační tabule na letišti Dubai

Pokud Vaše mezipřistání potrvá déle než 6 hodin, prozkoumejte ultramoderní světové město

Mezinárodní letiště Dubaj se nachází jen pár minut od centra Dubaje. V kombinaci s jednouchými možnostmi přepravy, přímo z letiště, může být prohlídka města tím nejlépe stráveným časem po dobu mezipřistání. Můžete využít nabídek cestovních kanceláří a průvodců, jež se nachází přímo na letišti a podniknout organizovanou prohlídku anebo tento výlet podniknout na vlastní pěst.

 • V centru města, je toho hodně co k prozkoumání. Za návštěvu stojí nejvyšší budova světa Burdž Chalífa, prohlídka trvá přibližně hodinu.
 • Dále Dubai Mall, které je působivým nákupním centrem s více než 1000 obchody, hracími plochami pro děti, restauracemi a spoustou dalšího. Při této návštěvě nejste limitováni časem a můžete obchodům věnovat tolik, kolik Vám mezipřistání dovolí.
 • Za zhlédnutí stojí také největší choreografické Dubajské fontány na světě, na které je nepopsatelná podívaná. Vystřelují do výšky až 125 metrů a jsou doprovázené hudební a světelnou show. Můžete ji shlédnout ve dne i v noci a objevuje se v pětiminutových intervalech, což není nijak dlouhý časový rámec.

Kvalitním spánkem k pohodové dovolené

Nechce se Vám ani chodit po obchodech, ani trávit čas mezipřistání dalšími činnostmi? Toužíte jenom ulehnout do pohodlné postele a posilnit se kvalitním spánkem? Máme pro Vás pár typů.

 • Nejjednoduší variantou, která se nabízí je Dubai International Hotel, který se nachází přímo na letišti. Včetně kompletního hotelového vybavení s restauracemi, posilovnou, lázněmi a bazénem, je to vaše nejluxusnější volba.
 • Sleep n‘ Fly Lounge také nabízí možnost přespání ve svých kajutách, které pojmou maximálně 2 cestující. Minimální rezervace je od 2 hodin.

Dubajské letiště je také obklopené množstvím hotelů, které je možné využít ať už pro přespání na jednu noc nebo pro delší pobyt. Za zmínku stojí:

 • Holiday Inn Express (2 minuty od letiště) – nachází se naproti terminálu 3 a zaveze Vás k němu bezplatný kyvadlový autobus, který jezdí 24 hodin denně, a to každou hodinu. Hotel disponuje moderními pokoji, restaurací a množstvím služeb pro hosty.
 • Premier Inn Dubai International Airport (10 minut od letiště) – opět se sem pohodlně dostanete kyvadlovou dopravou přímo z letiště. Pokoje jsou po nedávné rekonstrukci
policejní vozítko na letišti

Čeká Vás minimálně 24 hodinový stopover? Využijte čas v Dubaji naplno.

Pokud Vás čeká jeden nebo i více dní, které můžete v Dubaji strávit, jsou Vaše možnosti téměř nekonečné. Tady je pouze několik typů, které stojí za zvážení při organizování Vašeho času. Můžete je různě kombinovat, zúčastnit se všech nebo tyto výlety prokládat pobytem na pláži.  

 • Let helikoptérou či horkovzdušným balónem nad Dubají. Volit můžete, jak z nočních tak z denních letů. Záleží, jestli Vašemu oku lahodí spíše východy slunce anebo milujete západ slunce, ať je kdekoli na zemi.
 • Prozkoumávání pouště, které organizuje spousta místních průvodců či agentur. Zakoupený balíček většinou obsahuje řadu pouštních aktivit jako je jízda na dunách, jízda na velbloudu, ukázka břišních tanců, malování hennou a ochutnávka tradičního jídla.
 • Návštěva Aquaventure Waterpark, největšího aquaparku na světě. Jen tady můžete strávit celý den a možná to nebude stačit. Aquapark se skládá z desítek atrakcí včetně tobogánů, skluzavek, vodních prvků, akvárií a možností vyzkoušet si různorodé vodní sporty.
 • Okouzlení budovou Burdž Al Arab, která je 3. nejvyšším hotelem na světě. Mnohem zajímavější je však jeho vzhled. Proto, abyste mohli tento hotel obdivovat i zevnitř, nemusíte být ubytování, stačí, abyste povečeřeli v jedné z restaurací.
 • Zažijte tradiční Dubaj ve čtvrti Bastakia, jedné z nejmalebnějších památek.  Projděte se čtvrtí Bastakia a žasněte nad kontrastem mezi Dubají dříve a nyní. Je úžasné vidět, jak moc se město za několik desetiletí změnilo.
 • Moderní Dubaj můžete obdivovat všude okolo, ale seznámit se s emirátskou kulturou a náboženství můžete třeba v mešitě Jumeirah. Jen se nezapomeňte vhodně obléct.

Ať už čas mezipřistání v Dubaji využijete jakkoli, bude to zážitek. Pokud by v nějakém městě dokázalo být všechno na světě možné, bylo by to právě v Dubaji. Je nejenom nákupním rájem, ale i architektonickým snem. Na závěr doporučujeme si ponechat dostatečný čas k návratu na letiště, vyzvednutí zavazadel a bezpečnostní kontrole k Vašemu dalšímu letu. Přestup v Dubaji, důležité informace.

kontroly na letišti v Dubai

Video letiště Dubai


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov