Cestovatelské kanály

Cestování se v poslední době stalo velmi populární. Někteří využili této situace a začali se publikováním o svých cestách dokonce živit. Na českém internetu i mimo něj se objevilo mnoho zajímavého o cestování. Touto cestou bychom Vám chtěli některé kanály představit.

Pořad Casablanca na Radiu Wave

Pořad Casablanca je rádiový magazín o cestování, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství. Vysílá se na veřejnoprávním rádiu Wave od roku 2006. Každý týden vychází nová epizoda se zajímavým hostem. Všechny díly si můžete pustit přes archiv českého rozhlasu nebo přes aplikaci Spotify. Poslechněte si 10 nejlepších rozhovorů roku 2018.

Cestovatelské blogy - Pořad Casablanca na Radiu Wave

Cestovatelské kino

Cestovatelské kino pořádá pravidelné přednášky v Praze a Brně. Jedná se o poutavé vyprávění cestovatelů obohacené fotografiemi. V Praze můžete na cestovatelské kino zajít do kina Lucerna, v Brně do kin Scala a Lucerna.

Ladislav Zibura

Princ Ládík, tak si přezdívá mladý český cestovatel a spisovatel. Na své cesty vyráží zásadně sám a pěšky. Napsal již tři velmi povedené knihy plné humoru:

Rozhovor s Ladislavem Ziburou si můžete přečíst zde.

Ladislav Zibura - Už nikdy po Arménii a Gruzii

Video s Ladislavem Ziburou

Busny

Busny jsou mladý pár který se rozhodl projet svět ve svém obytném VW T3 Syncro, alias busíkem. Pořad můžete sledovat na internetové televizi Seznam.

Lost Czech Man

Velmi zajímavý je blog Lost Czech Man popisující cestu Martina Půlpána po světe. Maximálně se snaží vyhýbat letecké dopravě. Přes Turecko, Írán, Kavkaz a střední Asii dojel až do Číny, odkud jeho kroky vedly směr jihovýchodní Asii.

Cestovatelské blogy které stojí za to číst


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov