Veronika a Zdeněk

Dobrý den, ráda bych napsala hodnocení naší dovolené na Maledivách v termínu 23.8. – 2.9. 2019.

Naše dobrodružná dovolená začínala na ostrově Guraidhoo Guraidhoo , kde jsme měli zarezervované bydlení z www.booking.com. Po náročné a dlouhé cestě jsme dorazili do menšího hotelu Ithaa Beach Maldives. Hotel byl malý a útulný. Personál byl velmi milý a usměvavý. Ubytovali jsme se a hned poté jsme se rozhodli prozkoumat ostrov.

Byli jsem velmi zklamaní. Ostrov byl špinavý, všude se váleli odpadky včetně pláže, moře bylo plné chaluh a vody jen po kolena. Takhle jsme si úplně dovolenou snů nepředstavovali. Vyhrazené pláže pro turisty byly v žalostném stavu.  A tak jsme byli na pochybách že krásné pláže s tyrkysovou čistou vodou jsou jen na fotografiích cestovních kanceláří, které pobyt na Maledivách nabízejí.

Pár měsíců před naší dovolenou jsem byla velmi často v kontaktu s paní Lucií Michalakovou. Projednávala jsem s ní možnosti ubytování které nabízela na svých stránkách www.maledivy-levne.cz. A tak jsem jí hned druhý den zavolala a vylíčila jí situaci.

Paní Lucie byla velmi ochotná a vyslechla naše zklamání. Také jsem se jí zeptala, zda nemá volné ubytování na nějakém z ostrovů, které nabízela na svých stránkách.  Byla velmi ochotná a zjistila nám informace o volných pokojích na ostrovech které nám doporučila. Po rozhovoru s manažerem hotelu na Guraidhoo, který byl trochu smutný že nejsme spokojeni, jsme se rozhodli změnit hotel.

Po vyjednávání  a zrušení reklamace s booking.com  jsme dostali částku za ubytování zpět.  Měli jsem možnost hned druhý den ráno odjet zpět do hlavního města Male. To už jsme byli na všem domluvení s paní Lucií která nám doporučila nový ostrov – ostrov Thoddoo.  Zarezervovala nám pokoj v pensionu Lagoon Villa s polopenzí. Byli jsem nadšení a natěšení že si přeci jen užijeme krásně čisté pláže u tyrkysového moře.

Cesta byla náročná. Oceán byl rozbouřený a neklidný, takže jsme byli rádi když jsem po hodině a půl mohli opustit palubu lodě. V přístavu na nás čekal pracovník pensionu, který nás odvezl. Po ubytování v prostorném, velkém pokoji s vlastní koupelnou jsem se rozhodli projít si ostrov. Byli jsme nadšení z krásných plantáží melounů a papájí a krásné čisté pláže, která byla asi 10 minut pěšky od pensionu.

Chceme tímto paní Lucii Michalakové moc poděkovat za její trpělivost, naslouchání a velkou pomoc a ochotu při rychlém zařízení jiného ubytování.

Díky ní jsme si mohli dovolenou na Maledivách pořádně užít. Už teď přemýšlíme o další cestě na Maledivy a když by to byla cesta bez CK tak jedině přes cestovní agenturu maledivy-levne.cz

S pozdravem Veronika a Zdeněk

Fotky od Veroniky a Zdeňka