Silvie s rodinou

Chci Vám poděkovat za zprostředkování pro nás doposud nejkrásnější dovolené.

Ostrov Ukulhas je pro nás jedním z nejkrásnějších míst které jsme viděli a shodli jsme se na tom, že budeme složitě hledat další takové místo. Naše početná skupina strávila na ostrově skoro 14 dní přes Vánoce.

Ubytování, strava, vše bylo super. Hotýlek je postaven na písku recepce, restaurace, nosíte si ho až do pokoje. Několikrát denně tam chudáci zametají. Naše pokoje v posledním patře krásné, čisté, nové. Rodinné apartmá s otevřenou koupelnou ven, uchvatné. Vše denně doplněno kosmetika, čisté ručníky, voda na pokoji. Úklid super. Ani jsme to v takovém rozsahu nečekali. Před oknem palmy s kokosy, na stromech kaloňi, úžasný.

Několikrát denně z minaretů svolávání na modlitby. 14 dní jsme i přes potíže žili v ráji. Roční syn bohužel nezvládl vysokou vlhkost vzduchu na ostrově, tak jsme od čtvrtého dne pobytu navštěvovali místního lékaře, po dalších čtyřech dnech syn skončil na ostrově Thoodoo v nemocnici na dýchacích přístrojích s antibiotiky. Můžeme tak posoudit i místní zdravotnickou péči. Vše super, domluvíte se i se základní angličtinou. Léky antibiotika za minimum peněz, lidé okolo neuvěřitelně milí.

Jinak k ostrovu a ubytování. Využili jsme soukromý speedboat. Po příjezdu uvítání v recepci s kokosem. Pak na pokoj a hned na oběd. A rovnou před hotýlkem cestičkou 20 metrů k moři. Dostatek slunečníků i lehátek. Personál i majitel ochotný, usměvavý. Prostřednímu 2 letému synovi se podařilo rozbít skleněné dveře mezi pokoji a oni za to vůbec nic nechtěli. Až jsme se styděli. Lidé jsou tam neuvěřitelně skromní. Doporučujeme chodit mezi místní a usmívat se. Ještě pořád jsou pro ně turisté něco exotického. S našimi dětmi se místní spřátelili a chodili si s nimi chodili hrát, lovili jim rybky, mámy nás zvali na večerní piknik na pláži,to byla taková jejich večeře a vyzvídali co a jak u nás a ve světě.

S koupáním je to horší nečekejte dlouhou písčitou pláž. Dopoledne super. Odpoledne jsou tam na koupání pro děti skromné dva metry kvůli odlivu. Pak už jen korály. Ale za to uvidíte spousty barevných rybek, jehlouny, žraloky, trnuchy, karety, i manty. Děti byli nadšený. Každopádně kvalitní boty do vody sebou.

Jídla dostatek a všechno moc dobré. Ostré. Hlavně ryby. Většina bez kostí, ani nepoznáte že je to ryba. Čerstvé džusy. Ovoce. Zelenina. Salátový bar. Těstoviny. Brambory i hranolky. Místní zmrzlina. Výborné polévky. Plná penze byla naprosto dostačující. Na přání udělají i míchání vajíčka. V recepci k zapůjčení všechny možné hračky na písek, nafukovačky, ploutve do vody.

Na pláži jsme byli často úplně osamoceni. Na Štědrý den byl celý hotel ozdoben světýlky a večeře byla slavnostní. Počasí nám vyšlo. Dvakrát za pobyt pořádný déšť z toho jednou pršelo dost hustě a celou noc.

Doporučujeme výlet plavání s mantami. Neuskuteční obři. Naše skupina doufá, že se sem ještě jednou vrátí.

Děkujeme hlavně za Vaši trpělivost.

Silvie s rodinou

Fotogalerie