Michaela a Ondřej

Naší dovolenou jsme si vybrali na dvou ostrovech Ukulhas a Fulidhoo, na stránky maledivy-levne.cz jsem koukala už dávno předtím a plánovala, který ostrov si tedy vybrat. Nakonec jsme vybrali tyto dva a ještě mezi třetího favorita se řadil ostrov Dhigurah.

Největší obavy jsme měli s komunikací jak přímo na ostrovech, tak i před na letištích. S menším problémem v Moskvě jsme ale doletěli v pořádku. Vše bylo domluvené s paní Lucií dopředu. Na letišti na nás čekal doprovod, dovedl nás k lodi, na ostrově už na nás pak čekali zaměstnanci hotelu s manažerem, kteří nám vzali kufry a pomohli nám se obytovat.

Ostrov Ukulhas

Hotel na Ukulhas měl všechno co jsme potřebovali, pokoj byl pěkný, každý den jsme měli uklizeno,doplněné pitné vody. S jídlem jsme byli taky spokojení,měli jsme mít vše bufetové, ale byli jsme na hotelu pouze s jedním dalším párem, tak obědy a večeře byli servírované, dostali jsme vždy tak 6 talířů s místním jídlem a oba jsme se z toho vždy dobře dosyta najedli.  Personál na ostrově Ukulhas se opravdu moc snažil tak abychom měli vše co potřebujeme. Na Ukulhas jsme měli zůstat 4 dny ale nakonec jsme museli zůstat 5, kvůli dopravě lodí, což nás ze začátku mrzelo už jsme se těšili na druhý ostrov ale při příjezdu na druhý ostrov jsme byli nakonec ještě rádi.

Ostrov Fulidhoo

Na Fulidhoo byl hotel taky pěkný pokoje menší, co bylo lepší byl výhled z hotelu na moře, na Ukulhas nešlo na moře vidět vůbec muselo se od hotelu projít takovou krásnou džunglí ale i tak byla bikini pláž hned asi 20m od hotelu. Na rozdíl od Fulidhoo, kde se muselo jít dál na bikini pláž protože před hotelem bylo pouze přístaviště a pláž byla opravdu malinká. V čem nás ale Fulidhoo zklamal bylo jídlo, na snídani žádný výběr, oběd a večeře bylo to stejné dokonce i třetí den po sobě(kuřecí maso pouze uvařené, s rýží a nakrájená zelenina k tomu). Z tohoto ostrova jsme ale vyjeli na výlet do nedalekého resortu, kde to bylo opravdu moc krásné,to moc doporučujeme.

Svatba

Druhá věc, kvůli které jsme si vybrali Fulidhoo byla plánovaná svatba. Na tu jsme se moc těšili a zrovna já si na ni dávala docela záležet aby vše bylo perfektní, no ale moc nám nepřálo.

Při příjezdu na sandbank, kde jsme měli mít obřad začalo silně foukat a pršet. Vše bylo hektické, chápu ale že za počasí prostě nikdo nemůže i tak jsem vybrala Fulidhoo právě kvůli obřadu, kdy jsme měli mít včetně základního balíčku i video ze svatby.

Ze základního balíčku jsme neměli tradiční hudbu při kráčení k obřadu (což bez toho bylo opravdu dost „suché“), přípitek po obřadu a ani jsme neobdrželi žádný podepsaný svatební certifikát o večeři na pláži jsem se museli připomenout sama až o další den později večer (kdybych se nepřipomněla, večeři na pláži bychom taky neměli, jelikož jsme měli stul nachystaný na hotelu a byl to už poslední večer před odjezdem).Co jsme tedy měli asi navíc byl svatební dort, který tedy vydržel akorát focení a pak z něj stejně nezůstalo nic.

Fotografie ze svatby jsou i přesto jaké bylo počasí a jak jsme byli promoklí pěkné ale ani po druhém upozornění jsme od fotografa žádné video nedostali a popravdě si ani nejsem jistá co kromě výměny prstýnků natáčel, když při kráčení k obřadu se pouze fotografovalo. To nás tedy opravdu mrzí, protože jsme si mysleli jak bude video krásnou vzpomínkou.

Vzpomínáme na to ale rádi, i když to dopadlo tak jak dopadlo, i tak to byla svatba na místě, kam se jen tak každý nepodívá.

Za tohle ale paní Lucie nemohla, zorganizované to bylo špatně manažerem hotelu. Proto bych dovolenou přes její agenturu určitě doporučila, vše z její strany bylo zařízené a přes naše obavy z přesunů a komunikace bylo vše v pořádku. 

Za nás dovolená dostává  8/10, pro toho kdo váhá zda se na Maledivy vydat říkáme určitě ano, stojí to za to, ten korálový útes na Ukulhasu, podmořský život a celkově ta azurová voda, teplý vzduch je něco krásného pro co si tam člověk jede. 

Tímto  děkujeme paní Lucii Michalakové za zorganizování naší vysněné dovolené a zodpovězení všech mých otázek před odletem.

My si dovolenou moc užili a přikládám naše fotografie.

Michaela a Ondřej