Markéta a Jana

Náš pobyt se uskutečnil na konci prosince na překrásném ostrově Ukulhas.

Pobyt od nás dostala mamka jako dárek k narozeninám. Byly jsme ubytovány v hotelu Ostrov. Hotel byl moc pěkný a útulný, stejně jako náš pokoj. Vše bylo čisté, zaměstnanci průběžně pokoj uklízeli a byli velice ochotní a milí. Vždy nám na pokoji doplnili dostatek instantní kávy, která nám moc chutnala a vždy jsme byly dobře zásobované vychlazenou vodou na pití.

Po příjezdu na ostrov není potřeba hotel hledat. Po vystoupení z lodi nás čekal zástupce hotelu a doprovodil nás na hotel. Tam na nás čekal i welcome drink v podobě čerstvého džusu podávaného v kokosu. Chvíli nám trvalo než jsme pochopily systém objednávání jídel (obědů a večeří), ale záhy to nebyl problém. Krásné bylo i okolí hotelu, kde byla spousta míst k posezení.

Moc se nám líbil i celý ostrov. Od našeho hotelu to bylo co by kamenem dohodil na bikiny pláž, která byla menší, ale velmi krásná. Byla zde lehátka na ležení a velmi příjemná byla místa zastíněná stromy. Člověku akorát přišlo líto, že se na pláži sem tam vyskytují plastové odpadky, které jsou nejspíše od turistů a zároveň přinášené vlnami.

Na ostrově se nachází i pěkné dětské hřiště a obchůdky s potravinami a drogerií. Také jsme občas využívali větší bikiny pláž na druhé straně ostrova, ta se nám také moc líbila. Zde jsme také šnorchlovali. Z pláže je velmi dobře dostupný korálový útes plný ryb. Tohle se nám opravdu líbilo!

Uprostřed dovolené jsme měly na programu návštěvu picnic islandu Madivaru s krmením rybiček. Byl to úžasný zážitek, tolik různých druhů ryb jsme nikdy neviděly. Na výlet jsme byly výborně vybaveny občerstvením a pitím v chladicích boxech.

Moc děkujeme Lucce za krásnou a skvěle zorganizovanou exotickou dovolenou.

Markéta a Jana

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.