Lucie a Anna

Jak jsem Vám již psala v prvním emailu, moc bychom Vám s kamarádkou chtěly poděkovat za zprostředkování této úžasné dovolené.

Pro mě byly Maledivy od malička sen, který jsem si chtěla splnit. Trochu jsem se bála toho, že budeme bydlet na obydleném ostrově, že to nebude takové. Ale opak byl pravdou. Popravdě bych asi ani v resortu celý týden být nechtěla, nezažijete pak tu pravou atmosféru Malediv.

Na ostrově Huraa jsme se spřátelily s pár místními obyvateli, všichni byli hrozně příjemní, dokonce jedna paní mě zvala i k sobě na odpolední čaj:-). Po večerním příletu na nás čekala Nataša v letištní hale, kdy jsme hned poté odjely speedboatem na ostrov. Cesta trvala zhruba 25 minut. V restauraci jsme dostaly výborný mladý kokos a dostaly jsme základní informace o ubytování, jídle, apod. Jelikož jsme byly dosti unavené po 32 hodinové cestě z Prahy, šly jsme hned spát. Ubytování bylo krásné, prostorná pohodlná postel, bydlely jsme v podstatě na půl cesty mezi bikini beach a restaurací. Hned vedle ubytování byla mešita, co bylo nepříjemné hlavně v 5 hodin ráno, když nás budilo volání k modlitbě rozhlasem – s tím jsme ale počítaly. Jediné mínus na našem pokoji byla koupelna – voda pomalu odtékala a když jsme se byly sprchovat po sobě obě dvě, zhruba ještě tak dvě hodiny zde byl opravdu vytvořen bazén.

Bikini beach mě opravdu velice překvapila. Voda byla krásně čistá a na pláži jsme mohly sledovat vodní bungalovy z nedalekého resortu.

Z výletů jsme využily vstupy do dvou resortů – noční Cinnamon a denní Club Med Kani, opravdu doporučuji oba dva. Dále jsme byly na sand banku a na neobydleném ostrově Vilingilli, který bohužel přestavují na resort, což nám přišla velká škoda! Byl opravdu krásný 🙂

Co se týče Nataši a Mustafy, vše bylo na 10 hvězdiček z 5. Výborná komunikace, když byl nějaký problém, hned jsme vše vyřešili. Místní pánové, co pracovali v restauraci byli rovněž skvělí a výborně se o nás starali. Jídlo bylo vždy velmi chutné a čerstvé. Líbila se nám bbq večeře na pláži :-).

Posílám Vám i rovněž pár fotek, protože vše se líp hodnotí, když to vidíte než slyšíte či čtete :-). (omlouvám se za množství fotek, ale je těžké vybrat ty nejhezčí 🙂 )

Ještě jednou moc děkuji a pevně věřím, že se na Maledivy ještě v blízké době určitě podívám! 🙂

Krásný zbytek dne.

Lucie a Anna

Fotogalerie k recenzi: