Katka a Honza

Ostrov Thoddoo

Měsíc po příjezdu z ráje jsem se konečně dostala k sepsání recenze 🙂 Na ostrov Thoddoo jsme s manželem odcestovaly začátkem prosince 2018. Letenky jsme měly od společnosti Swiss Air za velmi rozumnou cenu (15000/os s jedním přestupem, doba letu 12,5 hod) – vřele doporučuji tuto společnost.

Ubytování bylo nad naše očekávání. Pokoje čisté, každý den uklizené s vyměněnými ručníky a v lednici byla vždy lahev s vodou. Stravování probíhalo kousek od ubytování v malé restauraci, která patřila majiteli hotelu. Kluci by se pro nás rozkrájeli. Jídlo bylo velice chutné a vždy nám stačilo. Ke každému jídlu bylo čerstvé ovoce, fresh drink a voda.

Pláž je cca 10 minut překrásnou procházkou přes papájové plantáže. Po cestě potkáváte místní domorodce a hromadu různých zvířátek, které se u nás jen tak nevidí J Samotná pláž je čistá a klidná s překrásným bílým pískem. A ta voda….. neskutečná.  K dispozici jsou lehátka, houpací sítě a sprška se sladkou vodou. Každý den na hlavní cestě u pláže prodává místní domorodec čerstvé ovoce. Kolem bikiny pláže se dá bezvadně šnorchlovat. K vidění jsou různé rybičky a želvy. Každopádně ale doporučuji milovníkům šnorchlování využít výlet na sand bank, kde se šnorchuje přímo u písčiny a dále z lodi daleko od pevniny. Tam plavou už docela velké obludy.  dokonce jsem viděla žraloka a pár velkých rejnoků. Určitě bych i využila šnorchlování s mantami, je to dobrodrůžo.
Jinak se dá na ostrově i něco nakoupit.

Doporučuji navštívit malý krámek místního „malíře“ Moosa Arts. V místních suvenýrech stejné věci stály jednou tolik, jak u něj.  Každopádně nic nekupovat na letišti, ty ceny jsou příšerné.

S odjezdem z ostrova jsme měly trochu problémy, ale paní Lucie vše bez problémů zařídila. Tímto jí moc děkuji. Dovolená v tomto překrásném ráji byla naprosto úžasná, moc moc doporučuji všem tohle všechno vidět a zažít.
 
Katka a Honza