Bára a Karel

Na začátku ledna jsme s manželem vyrazili na druhé líbánky na Maledivy na ostrov Mathiveri. Vše probíhalo perfektně a bylo výborně zorganizované – na letišti nás očekával člověk, který nás doprovodil k lodi a z té nás na Mathiveri vyzvedl majitel hotelu. 

Ubytování bylo moc příjemné, každý den uklizené, čisté ručníky, láhev vody a vše krásně voňavé. Majitel i personál byl velice přátelský a ochotný (při pozdějších návratech z výletů nám oběd nebo večeři nechali na pokoji, neváhali a dojeli nám pro čaj, který došel, i v deset hodin večer, sháněli nám kokosy). 

Ovšem nejvíce musíme pochválit samotný ostrov-jedním slovem ráj. Pláže prázdné, nádherně upravené, ostrov čistý, všude jemný písek a palmové háje, moře božsky modrozelené a teplé. Vydrželi jsme v něm na lehátkách ležet celý den. Na ostrově je jedna bikini beach, na které jsme mohli být v plakách. Ta byla od ubytování vzdálená cca 5-7 minut volné chůze. Hned u hotýlku je local beach na které jsme každý večer pozorovali rejnoky, baby žraloky a úžasný západ slunce.

Jako velké plus hodnotíme sandbank, který je cca 400m od ostrova a dá se na něj dojít nebo doplavat. Zde je také bikini beach a byl často téměř prázdný, takže jsme na něm byli skoro sami. 
Z výletů jsme podnikli potápění s mantami, večerní rybaření a výlet do resortu na ostrově Nika, kde jsme sledovali krmení žraloků a velikých rejnoků. Resort byl moc hezký, ale shodli jsme se s manželem, že jsme raději poznali pravou tvář Malediv na lokálním ostrově (který se nám upřímně líbil o moc víc než „umělá“ Nika) a nahlédli tak do života a kultury místních lidí, kteří jsou velmi přítelští. Majitel nás na výletech doprovázel a dělal nám společnost a průvodce.

Na rozloučenou nám majitel připravil překvapení – romantickou večeři na pláži, osvětlenou loučemi a světýlkami. To byl opravdu velmi krásný zážitek. Poté nás čekal květinami vyzdobený pokoj na poslední noc. 

Pobyt na ostrově Mathiveri hodnotíme jako nejkrásnější dovolenou na které jsme kdy byli. Domů se nám vůbec nechtělo, ale vrátili jsme se krásně odpočatí.

Sice nám den před odletem na Maledivy Alitalia zrušila zpáteční let z Milana do Prahy, ale díky bleskové komunikaci s Lucií jsme si pobyt na Maledivách prodloužili o dva dny a těchto dvou dnů v ráji ani jeden nelitujeme. Naopak. Moc rádi se na Maledivy jednou znovu vrátíme.

Moc děkujeme Maledivy-levne.cz za zprostředkování a možnost strávit na Maledivách nádherné dva týdny. 

Bára a Karel

Fotky od Báry a Karla