Jana a Mirek

Všechno bylo tak, jak jste popsala od příletu až do posledního dne naší nádherné dovolené.

Na letišti nás vyzvedl Ahmed majitel hotýlku Mirian Sky. Vzal nás na kafe, kde jsme dostali další informace a společně jsme taxíkem odjeli do města, kde jsme čekali na speedboat.

Na Gaafaru na nás čekal Muhammad, který se o nás vzorně staral po celý 15-ti denní pobyt. Chtěl bych mu touto cestou ještě jednou poděkovat za kuchařské umění, ochotu a trpělivost. Naše angličtina je velmi slabá, ale díky překladačům v mobilu jsme se domluvili. Info pro ty, kteří neumí cizí jazyky – hlavně se nebát.

Ubytování v prvním patře odpovídalo nabídce, za nás velká spokojenost 5*. Úklid co 2 dny, osušky na pláž. Měli jsme plnou penzi, takže jsme měli ke každému jídlu 1,5 l vody a jídlo bylo vynikající. Tuňák na různé způsoby, kuřecí maso, grilovaná zelenina, brambory, těstoviny a rýže na různé způsoby. Přibral jsem 5 kilo.

Vedlejší mešita nám vůbec nevadila, naopak byl to zážitek.  Cesta na pláž cca 5 min. chůze. Pláž čistá, uklizená a hlavně skoro celý pobyt jsme tam byli skoro sami!!!! Pozvolný vstup do nádherného moře.

Uskutečnili jsme 2 výlety. Jeden na delfíny a druhý na Sand bank a máme super zážitky. Tady patří poděkování Joreyovi, který se staral o výlety na moři. Jako dárek jsme od majitele dostali romantickou večeři na pláži.

Majitel Ahmed nám co 2 dny psal, zda je vše v pořádku a jestli něco nepotřebujeme. I když si manželka myslela a měla strach, že se tam budeme nudit, opak byl pravdou. Celkově nás ostrov nadchnul svojí klidnou atmosférou, místní lidé byli velmi milí a usměvaví. Na ostrově naproti hotelu Old Town Inn je kavárnička, kde jsme si dávali espresso za cca 30,- Kč. V nabídce jsou i jiné druhy kávy, nealko nápoje, zmrzlina a jídlo ( pizza, nudle, rýže, polévky aj. ). 

Jinak jestli si někdo myslí, že fotky moře a pláží z Malediv jsou upravené ve fotoshopu, tak se velmi mýlí. 15 dnů uteklo jako voda a my jsme si odpočinuli od městského shonu a vyčistili totálně hlavy, prostě pohod a relax.

Před odletem na nás v Malé opět čekal Ahmed, který nám pohlídal kufry a my jsme mohli navštívit rybí a ovocný trh. Obrovský zážitek.

Rádi se na Maledivy někdy vrátíme.

Jana a Mirek

Fotky od Jany a Mirka