Jóga a její kouzlo

Jóga Maledivy – jste na správné stránce. Jóga je cvičení, kterému se může věnovat téměř každý. Cvičit mohou ženy, muži, ale i děti, těhotné ženy nebo senioři. Jóga protáhne vaše tělo, zklidní mysl a nabije vás tolik potřebnou energií. Naučí vás také naslouchat svému tělu. Uvidíte, že po pár lekcích se na ní stanete doslova závislí.

jóga maledivy

Co je to jóga

Jóga je jedním z nejúplnějších a nejuniverzálnějších systémů, sjednocuje tělo, mysl, duši a vědomí. Je to filozofie či duchovní nauka, její součástí jsou jak cvičení duševní, tak cvičení tělesná. Je to přístup k životu, životní styl, cesta i cíl zároveň. Kouzlo jógy je především v tom, že jak ji jednou vyzkoušíte, už s ní nedokážete přestat. Je silně návyková.

Jedním z cílů jógy je udržet tělo zdravé a v kondici a také dosáhnout klidu mysli. Jóga zkrátka usiluje o rovnováhu mezi tělem a myslí, která nám v dnešní době mnohdy schází.

cvičíme na pláži

Stručně o historie jógy

Jóga sama o sobě je velice stará, mohli bychom říci, že je stará jako lidská kultura. Zmínky o ní najdeme už před naším letopočtem. Nejednalo se však o stejnou jógu, jakou známe dnes. Ta vznikla až v moderní době. V roce 1924 byla založena první škola hathajógy v indickém Mysore a následovaly školy další, první oficiální jógové studio pak vzniklo v Hollywoodu. V uvolněných 60. letech se jóga stala velice populární. Vzrostl totiž i zájem lidí o celý východní svět. Dnes se jóga praktikuje po celém světě a má mnoho příznivců.

Druhy jógy

Jóga má devatenáct oficiálních druhů a celkem 66 pozic. Zmiňme tedy alespoň ty nejznámější druhy jógy. Mezi ty patří hatha jóga (základní forma jógy, klidná a nenáročná, vhodná pro začátečníky), power jóga (rychlejší a dynamičtější jóga, v případě této jógy není nutné pozice provádět ve stanoveném pořadí), bikram jóga (jóga v místnosti s vysokou teplotou vzduchu).

Dále existuje například flow jóga (která je o sladění pohybu s dechem a je zaměřená hlavně na dechovou techniku) či v poslední době velmi oblíbená těhotenská jóga určená pro nastávající maminky.

cvičení jógy na Maledivách

Nejznámější jógové pozice

Jak již bylo řečeno, jógových pozic existuje celkem 66, seznamme se tedy alespoň s několika základními. Zmínit můžeme například pozici Hory, která je začátkem známého Pozdravu slunci. Při této pozici se stojí, avšak je nutné držet správně tělo a otevřít hrudník. Dále existuje pozice Bojovníka, která posiluje celé tělo či pozice Střechy, při které se jak dlaně, tak i chodidla dotýkají země a tělo vytváří jakousi střechu. Mezi základní pozice patří i pozice Kočky, Dítěte, Prkna, Kleští, Stromu či Mrtvoly.

jóga

Kdy a kde cvičit jógu

Jógu můžete cvičit prakticky kdykoliv a kdekoliv, třeba na Maledivách. Nejlepší doba pro praktikování jógy je však za soumraku. Právě tehdy je ve vzduchu nejvíce životní energie. Jógu si ale můžete zacvičit i ráno po probuzení (v tomto případě máte zase příležitost užít si pozdrav slunci s čistou hlavou) nebo kdykoliv během dne. Nejlepší čas na cvičení jógy je takový čas, který vyhovuje právě vám. Cvičit můžete doma, v jógovém studiu, v lese, v parku nebo třeba na pláži u moře.

Přínosy jógy

Jóga zlepší vaši pružnost, protáhne svaly a zpevní tělo. Posílíte díky ní hluboké svaly břicha, ale i další svaly na těle. Dokáže vás taky zbavit nejrůznějších typů bolestí.

Její výhody však spočívají i v tom, že dokáže zlepšit vaše psychické zdraví. Umožní vám relaxovat, zbaví vás stresu a zlepší vaši náladu. Po cvičení nebudete unavení, ale plní energie.

Především ženy možná potěší, že pravidelným cvičením jógy se mládne. Důležité je však cvičit pravidelně, a to alespoň jednou týdně. Teprve pak se dostaví pozitivní účinky. V boji proti vráskám může pomoci například tzv. tygří dech, kdy se zapojují i svaly obličeje. Vyzkoušet lze ale i další cviky z obličejové jógy. Jóga Maledivy – to je dokonalé spojení.

Jóga Maledivy

Cvičit jógu můžete na Maledivách na pláži, na pokoji nebo na kterémkoliv volném plácku.

Na ostrově Mathiveri nabízíme penzion s ideálním místem na cvičení. Jedná se o patro nad penzionem kde je dostatek prostoru na cvičení. Kvůli vysokým teplotám doporučujeme cvičít brzo ráno nebo v podvečer.

jóga Maledivy

Jóga na ostrově Kamadhoo

Vhodný prostor na cvičení jógy najdete na ostrově Kamadhoo.

jóga Maledivy

Ubytování v hotelu

Pokud hledáte hotelové zázemí, máme pro Vás hotel na překrásném ostrově Dhigurah.

Hotelová terasa je ideálním místem na cvičení celé skupiny.


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov