Blahodárné účinky dovolené u moře

Zdravotní účinky dovolené u moře. Milujete teplo, slunce, koupání v moři a opalování na pláži? Není divu, kdo z nás by toto nemiloval. A víte, že pobyt u moře vám nemusí přinášet pouze radost a zážitky z dovolené? Jde totiž o velký přínos pro vaše zdraví. Již roku 1769 vydal populární britský lékař Richard Russell svojí dizertační práci, která se zabývala blahodárnými účinky mořské vody na lidské zdraví. Pokud k tomu ještě přidáte vystavování se slunci a teplý písek, je to prakticky to samé, jako byste byli v lázních.

Zdravotní účinky dovolené u moře

Zdravotní účinky dovolené u moře

Kožní problémy

Mořská voda obsahuje vysoký podíl sodíku, chloridů, síranů, hořčíku, vápníku, draslíku a dalších stopových prvků. Tyto mořské soli mají velmi pozitivní vliv na osoby trpící lupenkou, ekzémy nebo potýkající se s problematickou a mastnou pletí. Obsah těchto solí má za následek antiseptický  a čistící účinek, napomáhá tak hojení ran a odstraňování kožních toxinů. Stejně pozitivní vliv na kožní potíže má i expozice slunci. Navíc působením slunečních paprsků dochází v pokožce ke vzniku vitamínu D, který je nezbytně nutný pro naše zdraví. Snižuje totiž riziko infarktu, osteoporózy, Alzheimerovy choroby a posiluje imunitu.

Dýchací cesty

Vysoká vlhkost mořského vzduchu napomáhá léčit různá respirační onemocnění, záněty dutin a problémy se sennou rýmou. Mořská voda není díky svému složení vůči dýchacím cestám dráždivá, spíše naopak, zklidňuje a uvolňuje je.

Relaxace

Koupání v moři a pobyt na pláži bychom mohli přirovnat ke sportu v přírodě. Má totiž stejně pozitivní vliv na naši psychiku. Relaxujeme, zbavíme se stresu, případně deprese nebo pocitu úzkosti. Během vodních radovánek, potápění nebo lenošení na lehátku dochází ke stimulaci parasympatického systému (systém řídící funkci vnitřních orgánů a zklidňující mozek). O tom, že slunce dělá lidi šťastnější, nemůže být nejmenších pochyb. Nesmíme zapomenout ani na chůzi v písku, která působí jako reflexní terapie. Pokud k tomu všemu ještě přidáme do našeho jídelníčku výborné mořské ryby s vysokým obsahem omega-3-mastných kyselin, posílíme nejen svůj mozek, ale také kardiovaskulární systém. 

Pokud budete mít štěstí poznáte div přírody na vlastní oči. Setkat se můžete se světélkujícím planktonem.

Pobyt u moře vám tedy přinese nejen krásné opálení, ale posílí i vaše fyzické a duševní zdraví. Není tedy na co čekat, leťte na dovolenou na Maledivy.

Dovolená u moře:


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov