Blahodárné účinky dovolené u moře

Milujete teplo, slunce, koupání v moři a opalování na pláži? Není divu, kdo z nás by toto nemiloval. A víte, že pobyt u moře vám nemusí přinášet pouze radost a zážitky z dovolené? Jde totiž o velký přínos pro vaše zdraví. Již roku 1769 vydal populární britský lékař Richard Russell svojí dizertační práci, která se zabývala blahodárnými účinky mořské vody na lidské zdraví. Pokud k tomu ještě přidáte vystavování se slunci a teplý písek, je to prakticky to samé, jako byste byli v lázních.

Kožní problémy

Mořská voda obsahuje vysoký podíl sodíku, chloridů, síranů, hořčíku, vápníku, draslíku a dalších stopových prvků. Tyto mořské soli mají velmi pozitivní vliv na osoby trpící lupenkou, ekzémy nebo potýkající se s problematickou a mastnou pletí. Obsah těchto solí má za následek antiseptický  a čistící účinek, napomáhá tak hojení ran a odstraňování kožních toxinů. Stejně pozitivní vliv na kožní potíže má i expozice slunci. Navíc působením slunečních paprsků dochází v pokožce ke vzniku vitamínu D, který je nezbytně nutný pro naše zdraví. Snižuje totiž riziko infarktu, osteoporózy, Alzheimerovy choroby a posiluje imunitu.

Dýchací cesty

Vysoká vlhkost mořského vzduchu napomáhá léčit různá respirační onemocnění, záněty dutin a problémy se sennou rýmou. Mořská voda není díky svému složení vůči dýchacím cestám dráždivá, spíše naopak, zklidňuje a uvolňuje je.

Relaxace

Koupání v moři a pobyt na pláži bychom mohli přirovnat ke sportu v přírodě. Má totiž stejně pozitivní vliv na naši psychiku. Relaxujeme, zbavíme se stresu, případně deprese nebo pocitu úzkosti. Během vodních radovánek, potápění nebo lenošení na lehátku dochází ke stimulaci parasympatického systému (systém řídící funkci vnitřních orgánů a zklidňující mozek). O tom, že slunce dělá lidi šťastnější, nemůže být nejmenších pochyb. Nesmíme zapomenout ani na chůzi v písku, která působí jako reflexní terapie. Pokud k tomu všemu ještě přidáme do našeho jídelníčku výborné mořské ryby s vysokým obsahem omega-3-mastných kyselin, posílíme nejen svůj mozek, ale také kardiovaskulární systém. 

Pobyt u moře vám tedy přinese nejen krásné opálení, ale posílí i vaše fyzické a duševní zdraví. Není tedy na co čekat, leťte na dovolenou na Maledivy nebo na Mauricius.

Dovolená u moře:

 

Další články na blogu:

kokosy na Maledivách  jak se pije káva na Maledivách  podmořský život na Maledivách  fotbal na Maledivách  délka letu na Maledivy  jak se mluví na Maledivách  nejlepší videa z Malediv  Maledivy last minute   Video soutěž Adventures of Maldives 2017  Blahodárné účinky dovolené u moře  5 způsobů jak přežít let  podvodní restaurace na Maledivách

Nabízíme ubytování na těchto maledivských ostrovech:

Huraa  Gaafaru  Thoddoo  Fulidhoo  Fodhdhoo  Mathiveri