Marcela, Roman a Ferda

Ostrovy Thoddoo Ukulhas.

Moc moc moc děkujeme za super dovču. Moc ráda jsem si s Vámi psala :-). Níže posílám naší recenzi a už se těším na příští dobrodružství.

thoddoo ukulhas maledivy

Recenze Thoddoo Ukulhas

Před několika málo dny jsme se vrátili z nádherné dovolené na Maledivách. Chtěli bychom touto cestou moc poděkovat úžasné paní Lucce Michalakové (Maledivy- levně), která nám od prvního kontaktu pomáhala při výběru ostrovů, poskytovala rady a ochotně odpovídala na všechny naše dotazy. Pro naší dovolenou jsme si vybrali ostrovy Thoddoo (3 noci) a Ukulhas (5 nocí). Paní Lucka byla po celou dobu pobytu s námi v kontaktu, měla o všem přehled, posílala informace k přejezdu z jednoho ostrova na druhý a zajímala se, zda-li všechno probíhá v pořádku.

Všechno proběhlo naprosto skvěle – přílet do Male, vyzvednutí na letišti, přejezdy mezi ostrovy, ubytování, výborné jídlo. Místní jsou velice milí a přátelští. Co se vybraných ostrovů týká, nelze říci, který byl lepší. Na obou se nám moc líbilo, každý měl něco do sebe a jsme rádi, že jsme je oba navštívili.

Thoddoo

Na Thoddoo se nám nejvíce líbila cesta na turistickou pláž (z ubytování cca 15 minut pomalou chůzí) mezi plantážemi papayi, melounů, feferonek, okurek a dalších plodin. Každý den jsme pozorovali kaloně, jak se cpou zralými plody. Pláž čistá, moc hezká a málo lidí. K dispozici jsou lehátka a houpací sítě mezi vzrostlými palmami a co nás mile překvapilo sprcha i toaleta. Ubytování hezké, čisté, s venkovním posezením. Každý den probíhal úklid, výměna ručníků, doplnění vody – super, co člověk víc potřebuje! Ani s osuškami na pláž se na Maledivy netahejte, měli jsme je k dispozici v každém ubytování.

Ukulhas

Ostrov Ukulhas je menší než Thoddoo a turisticky více navštěvovaný. Dlouhá bikiny pláž je přímo před hotelem, kde jsou k dispozici také lehátka a slunečníky. Doporučujeme boty do vody, protože pár metrů od pláže začíná korál. Zde se nám více líbil podmořský život, hned u břehu plavou neškodná mimina žraloků, rejnoci, hejna rybiček a kousek dál jsou želvy. Přímo z pláže jsme dokonce viděli i delfíny. Ubytování v hotelu je velmi pěkné, čisté a opět s veškerým servisem.

A největší zážitek? Rybaření na ostrově Ukulhas – BIG GAME FISHING. Už před odjezdem na Maledivy jsme věděli, že to chceme zkusit. Paní Lucka opět vše výborně zorganizovala a objednala.

Recenze rybaření na Maledivách

Večer před rybařením za námi na hotel dorazili organizátoři výletu, vše vysvětlili, odpověděli na naše dotazy a potvrdili jsme si čas. V 5 ráno budíček, od 6 hodin rybaření na moři. Vzhledem k vedru ideální čas. Viděli jsme východ slunce, ohromnou želvu i delfíny. Po hodině rybaření, kdy jsme nechytli ani mřenku jsme trochu propadali panice z neúspěchu, ale závěr se opravdu vydařil. Kromě několika velkých ryb jsme chytili i pořádného žraloka. Určitě všem doporučujeme!

rybaření Maledivy

Moc děkujeme a určitě příští rok vyzkoušíme další ostrovy.

Fotky k hodnocení

Marcela, Roman a Ferda 🙂