Kafka group

Předem děkujeme Lucii za skvělou organizaci naší, nyní již můžeme říci naprosto skvělé dovolené. Lucie nám vycházela vždy vstříc, jak při přípravě dovolené, tak i v jejím průběhu, kdy s námi byla v kontaktu a sama se zajímala, zda vše „klape „ tak, jak bylo naplánováno.

Naše „partička“ Maledivy navštívila v únoru 2019 a pobyt byl rozložen mezi ostrovy FULIDHOOMATHIVERI –  UKULHAS. Náš původní záměr přepravit se hydroplánem z Male na Fulidhoo bohužel zhatilo nepříznivé počasí, nicméně Lucie spolu s manažerem z KinanHotels zajistili náhradní přepravu privátním speed boatem, tak ani nedošlo k žádné časové prodlevě během cesty na první místo našeho pobytu.  Co se týká našich dalších transferů, tak tyto jsme měli zajištěny Lucií za použití privátních speed boatů. Tento způsob dopravy určitě doporučujeme, jedná se o rychlou spolehlivou a pohodlnou přepravu.

ostrov Fulidhoo

KinanHotels na Fulidhoo poskytuje ubytování a stravování (naše skupinka měla po celou dobu pobytu na Maledivách zajištěnu plnou penzi) na velmi dobré úrovni. Pokoje jsou moderně zařízené, úklid probíhal denně, personál byl přátelský a vycházel nám vždy vstříc při našich přáních na organizaci výletů. Pro nás bylo velkým zážitkem šnorchlování se žraloky a u vraku částečně potopené lodi. Celkově lze říci, že Fulidhoo je krásný zelený ostrůvek s rodinnou atmosférou, lidé jsou zde přátelští. Je zde znát, že turisté toto místo teprve objevují a tak jich zde ani moc není. Bikini pláž je cca 3 minuty schůze od ubytování, přičemž pláž je čistá a je zde i dobrý přístup do vody částečně i mimo korálové dno. Co je zde rovněž úžasné, je každodenní přítomnost několika rejnoků, které si večer můžete i nakrmit.

ostrov Mathiveri

Naším dalším místem pobytu byl ostrůvek Mathiveri, kde jsme měli Lucií zajištěné ubytování v penzionu Veli Beach. Jedná se o ubytovací zařízení s absolutně rodinou atmosférou. Pokoje jsou jednoduše, ale účelně zařízené. Úklid probíhal každý den a jídlo (na naši žádost se vařila místní  kuchyně) bylo excelentní.  V těsné blízkosti Mathiveri je neobydlený ostrůvek Finolhu a blízko něj malý Sand Bank, na který je možné během odlivu zajít. Bikini pláž je cca 5 minut chůze a je lemována zelení a korálovým útesem. Velkým zážitkem bylo šnorchlováni s mantami a při návratu zastávka na další šnorchlování na korálové zahradě, kde jsme potkali i velkou želvu. Mathiveri je tiché místo plné zeleně a krásných bílých pláží. Místní lidé jsou zde velmi přátelští.

ostrov Ukulhas

Posledním místem našeho  pobytu na Maledivách byl penzion West Sands na ostrově  Ukulhas. V tomto případě se jedná oproti dvěma předešlým destinacím o značně rušnější místo. Je to zejména tím, že Ukulhas byl jeden z prvních místních ostrovů, kde započala výstavba ubytovacích zařízení pro turisty. Samotný penzion West Sands je moderní ubytovací zařízení s velmi pozorným a přátelským personálem. Stravovaní je zde na velmi vysoké úrovni formou švédských stolů. Polovina ostrova je lemována bikini pláží, přičemž je zde i nádherný korálový útes se spoustou různobarevných rybiček. Každý den u břehu potkáte malé žraloky černocípé a na hraně útesu je možné spatřit i jejich větší kamarády a když budete mít štěstí, tak i želvy a rejnoky. I tento ostrov se nám velmi líbil, nic méně na náš vkus (máme raději svůj klídek) byl už docela dost zaplněn turisty.

Závěrem ještě jednou děkujeme Lucii za nádhernou dovolenou v maledivském ráji s tím, že náš návrat do této destinace je naprosto jistý.

Petr, Simona a Petr jun.
Mojmír a Lenka
Pavel a Lenka

Fotogalerie od Kafka group