Cestovatelské filmy, dokumenty a seriály

Filmy o cestování. Nové poznatky, krásné scenérie, adrenalinové zážitky, emoce a romantika: To nabízí cestovatelské dokumenty a filmy či seriály s touto tématikou. Existuje celá řada dechberoucích dokumentů, které vás provedou neuvěřitelně zajímavými místy naší planety. A pokud nejste zrovna příznivci dokumentů, najdete i řadu komedií a dobrodružných filmů, kde si kromě děje užijete i scenérie vzdálených krajů.

HUMAN PLANET (VB 2011)

Pokud se zajímáte o různé kultury, tradice a místa, kde tyto tradice vznikaly, je dokumentární cyklus BBC právě pro vás. Dokument má 8 epizod, ve kterých se dozvíte hlavně rozdíly, které charakterizují civilizaci světa. V osmi epizodách se představí světové oceány, pouště, džungle, hory, pláně, řeky, města a Antarktida. Každý díl je doslova nabitý informacemi a vizuálně úchvatnými záběry, kterými jsou tvůrci BBC pověstní. To vše je podloženo krásnou hudbou a hlasovým komentářem Johna Hurta.

UNBRANDED (USA 2015)

Pokud vás láká americké dobrodružství, můžete ho prožít s partou mladých dobrodruhů, kteří se rozhodli adoptovat odchycené divoké mustangy a procestovat s nimi území od mexických hranic na jihu až po Kanadu na severu. Kromě nádherné krajiny můžete obdivovat také jedny z nejúžasnějších koní, kterými mustangové rozhodně jsou. Cesta trvala tři měsíce a v dokumentu, který má 106 minut, najdete to nejzajímavější, co cestovatelé zažili.

180° SOUTH (USA 2010)

Z úplně jiné krajiny je dokument, kterým vás provede Jeff Johnson, který se vydává po stopách svých cestovatelských vzorů, kteří cestovali do Patagonie. Určitě není jediným cestovatelem, který má touhu objevovat Jižní Ameriku a tento dokument vám dává příležitost takové dobrodružství ochutnat. Užijete si lezení po horách, surfování, plachtění. Možná budete tomuto dobrodruhovy i trošku závidět.

TALES BY LIGHT (AUSTRÁLIE 2015)

Cestovatelský dokument z produkce Netflixu ocení obzvláště cestovatelé s vášní pro focení. Celým dokumentem diváka provází dva fotografové a jejich fotografie vypráví příběh. Výsledkem jsou velkolepé snímky savan, hor, oceánů a měst.

TRABANTEM AŽ NA KONEC SVĚTA (ČESKO 2014)

Pokud máte rádi cestovatelské dokumenty, kde nechybí humor, tak jste určitě na jméno Dan Pribáň narazili. Tentokrát se Trabantem rozhodl ujet 21 124 km napříč Jižní Amerikou až „na konec světa“. A tentokrát to není jen o Trabantu. Ke dvěma vozům této značky se přidal polský Fiat a Jawa 250 z roku 1957. Je jasné, že dobrodruhům na této výpravě odvaha nechyběla a humor patřil k povinnému vybavení. Amazonský prales, průsmyky And nebo vyprahlé pouště, nebyly jedinými překážkami. Podobná dobrodružství najdete také v dokumentech:

  • Trabantem z Indie až domů (2019)
  • Trabantem tam a zase zpátky (2019)
  • Trabantem z Austrálie do Asie (2016)
  • Trabantem do posledního dechu (2016).

Filmy o cestování

BABETOU NAPŘÍČ ISLANDEM (ČESKO 2020)

Komediální dokument je o povedené partě z Vysočiny, která se rozhodla procestovat islandskou divočinu na mopedech. Tvůrci filmu sklidili velký obdiv za herecký výkon a také skvělé záběry kamery. Všichni zúčastnění se nezapomněli pochlubit, že celou trasu zvládli bez doprovodných vozidel a bez použití sprchy a jiné formy očisty.

JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT (USA 2010)

Romantický film je dnes už kultovním kouskem. V hlavní roli se objevila slavná Julia Roberts, která se představila jako žena, která je po rozvodu unavená životem ve městě a každodenní rutinou, která ji dusí. Rozhodla se změnit svůj život a jak už to u Američanů bývá zvykem, zamířila do Evropy. Když už se do sytosti nabažila špaget a zjistila, že pizza neprospívá její postavě, odcestovala do Indie a Indonésie, kde konečně našla vnitřní rovnováhu a také lásku.

SEDM LET V TIBETU (USA 1997)

K dalším už kultovním kouskům patři dobrodružný film o nádherném a stále trochu tajemném světě Tibetu ve vysokých horách. Děj se odehrává v průběhu 2. světové války a je inspirovaný rakouským horolezcem Heindrichem Harrerem, kterého ztvárnil Brad Pitt. I přes pochybnosti o charakteru hlavní postavy, jde o krásný pohled na jinou kulturu a úžasnou panenskou krajinu. Potěší určitě i mladý Dalajláma.

POUŤ (USA 2010)

Dojemný a inspirující příběh kde si zahrál Martin Sheen spolu se svým starším synem Emilem Estevezem, který zároveň film režíroval. Martin Sheen hraje amerického doktora, který musel absolvovat smutnou cestu do Francie, aby vyzvedl ostatky syna, který tragicky zemřel během poutní cesty do Santiaga. Aby se dokázal se svojí ztrátou vyrovnat, rozhodl se dokončit na synovu počest pouť sám. Na dlouhé poutí není sám a potkává celou řadu lidí, kteří ve většině případů stejně jako on, řeší putováním své životní problémy.

ÚTĚK DO DIVOČINY (USA 2007)

Film, který je zvláště oblíbený mezi mladými dobrodruhy je inspirovaný skutečným příběhem Christophera McCandesse, kterého ztvárnil Emile Hirch. Mladík úspěšně dokončil studiu vysoké školy a měl před sebou nalinkovanou slibnou kariéru. Jenže to nebylo to, co v životě chtěl. A tak navzdory zklamání rodičů, se rozhodl zvolit si absolutní svobodu a vydal se žít na Aljašku. Strhující příběh o člověku, který se se snažil vrátit k primitivnímu způsobu života a odložil břímě civilizace, je poučný, napínavý i emotivní a přírodní scenérie jsou vybrané s velkou pečlivostí. Zapomenutý autobus, ve kterém mladík žil, a nakonec i zemřel, se stal magnetem pro turisty, a nakonec byl z místa odstraněný, protože se po filmových stopách stále vydávalo velké množství turistů, kteří nebyli na cestu aljašskou divočinou připraveni a museli být zachraňováni.

KON – TIKY (VELKÁ BRITÁNIE, NORSKO, DÁNSKO, NĚMECKO, ŠVÉDSKO 2010)

Dobrodružný a dramatický snímek se točil na Maledivách, na Maltě, v Norsku, Bulharsku, Thajsku a Spojených státech. Film byl natočený podle světového bestselleru Thora Heyerdahla o jeho expedici na voru. Ten byl vyrobený podle starých výrobních postupů bez jediného hřebíku nebo vrutu. Na cestu se vydal 28. 4. 1947 Nor Heyerdahl a spolu s pěti společníky na voru urazili za 101 dní 6800 km. Cesta přes Tichý oceán z Jižní Ameriky na polynéské ostrovy měla dokázat, že lidé v předkolumbovské éře mohli pomocí dostupných prostředků tuto cestu zvládnout a tím se podpořila teorie osidlování ostrovů a byl vysvětlen jihoamerický původ zdejších obyvatel. Filmu nelze nic vytknout, divákům nabízí strhující příběh a velice kvalitní technické zpracování.


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov