Bohdan, Ellen a Danielek

Pouze čirou náhodou jsme s manželkou narazili na webové stránky www.maledivy-levne.cz, které nás oslovily nejen pěkným a přehledným zpracováním a nádhernými fotografiemi, ale především zajímavou nabídkou exotické dovolené snů na Maledivách za přijatelné náklady.

Měli jsme na výběr dvě alternativy – první z nich byl pobyt na turisticky populárním ostrově Huraa, další možnost pak bylo ubytování v hotelu MirianSky na poněkud vzdálenějším malém ostrově Gaafaru, jehož lokalita je na Atolu Kaafu vzdáleném cca 1,5 hodiny jízdy speedboatem.

Rozhodnutí padlo pro ostrov Gaafaru, jelikož sliboval minimum turistů, větší klid a především soukromí na privátní pláži, která náleží hotelu MirianSky a jenž je vzdálena jen několik málo minut chůze od hotelu.

Reakce provozovatele webových stránek na naši žádost o zprostředkování dovolené byla okamžitá a po domluvě termínu, objednání letenek a po úhradě malé zálohy, nám byly odeslány pokyny k cestování a voucher pro náš pobyt v hotelu MirianSky.

Vše proběhlo bez jakýchkoliv problémů, na letišti nás očekával zaměstnanec hotelu, který nám pomohl dostavit se na trajekt. Na místě pak na nás čekal manager hotelu a kuchař v jedné osobě pan Mohammed, který se o nás staral po celou dobu pobytu.

Hotel MirianSky je malý hotel rodinného typu, který však poskytuje vše potřebné pro komfortní strávení dovolené. Hotel je nový, čistý, pokoje nejsou sice nějak prostorné ale jsou skvěle vybavené, nechybí skříň se zrcadlem, noční stolek, barevná LED TV, mini lednice, rychlovarná konvice a dokonce i žehlička a sušička na vlasy je součástí vybavení. Klimatizace je samozřejmostí. V ceně byla plná penze i s nealko nápoji (voda,¨instantní káva, čaj, juice z prášku) Pan Mohammed připravoval velice chutná jídla a snažil se vyhovět všem našim přáním, abychom byli spokojen. Určitě se mu to povedlo a já jsem si denně pochutnával na čerstvých rybách a mořských plodech….(moje volba)

Privátní „Bikini Beach“, náležící k hotelu není nijak velká, ale je zde opravdu soukromí a kromě racků a vran Vás zde nebude nikdo obtěžovat. Vstup do vody je mělký, takže bezpečný pro děti. Písek na pláži je jemný, v moři pak jsou kameny nebo úlomky korálů, takže je dobré mít ochrannou obuv do vody (hlavně děti jsou na to citlivé). Pokud není příliv, tak je vody tak do pasu a je třeba jít trochu dál, aby šlo plavat. Na šnorchlování na zdejší pláži to moc není. Je zde několik lehátek a slunečníků, které nás ochránili před žárem slunka. V odpoledních hodinách je tam mnohem příjemněji a my tam zůstávali až do tmy…pozorovali jsme neskutečnou invazi minikrabů přes celou bikini pláž.

Ostrov Gaafaru je opravdu malý, dle mého odhadu je průměr ostrova tak 500-600 metrů, je zde několik obchodů (smíšené zboží), dva mini shopy pro turisty se suvenýry, je zde škola, mešita, generátor elektřiny a zdravotní středisko s několika lůžky. Jsou zde i jakoby kavárny…říkají tomu coffee shop …má to svoje kouzlo…trávit dovolenou mezi původním obyvatelstvem ostrova. Součástí ostrova je i nepořádek na „ulicích“ bez aut…ale také jinde okolo. Bohužel odpadky a smetím je znečištěno téměř celé pobřeží ostrova (snad kromě bikini pláže, kterou pravidelně čistí). je to pro nás nepochopitelné, že Maledivané sami sobě devastují a znečišťují nádherné životní prostředí ostrova, které je vlastně jediným zdrojem jejich obživy kromě rybaření.

Co se týká výletů, tak jsme byli na několika a stálo to opravdu za to i když z mého pohledu jsou ceny těchto atrakcí poněkud vysoké. Šnorchlování mezi obrovskými želvami je skutečně nezapomenutelným zážitkem, na který budeme ještě dlouho vzpomínat. Výlet na tzv. „Picnic Island“ vzdálený cca půl hodiny cesty lodí taky slibuje bezva relax na pláži bez turistů, bez nadsázky mohu říct že tam bylo i moc pěkné šnorchlování a na závěr jsme měli možnost ochutnat čerstvý kokos a a samozřejmě i „kokosové mlíko“ (jak tomu říkám já)

Navštívili jsme i dva luxusní resorty – Eriyadhoo Resort a TAJ Exotic Resort and Spa abychom také „ochutnali“ i trochu toho nevšedního luxusu, kterým oplývají zámožnější turisté.

Celkově jsme byli velice spokojeni, užili jsme si dovolené a relaxu na Maledivách jak se říká plnými doušky. Zažili jsme i trochu adrenalinu (storm & heavy & rain na malém speedboatu) aby bylo o čem povídat přátelům a známým.

Bohdan & Ellen & Danielek

 

Další hodnocení pobytů na ostrově Gaafaru:

Peťan a Pája  Lucie a Roman  Adéla a spol.  David a Lenka  Karel a Michaela  Tomáš a Robert  Markéta  Kristýna a Aleš  Jana a Monika