ostrov Huraa

Aktualita: Na ostrově právě probíhají stavební práce. Pískem se zasypává laguna na východní straně ostrova. Na ostrově bude zcela nová bikini pláž.

Ostrov Huraa je součástí Kaafu atolu, přibližně 20 km od letiště Malediv a hlavního města Male. Speedboatem trvá cesta z letiště jen 25 minut. Jedná se lokální ostrov s rozlohou 1 x 0,5 km, asi 500 obyvateli, pláží pro místní, turistickou bikini pláží, zdravotním střediskem, lékárnou, restaurací, potapěčským centrem a obchůdky se suvenýry.

Sousedními ostrovy jsou resorty Four Season a Club Med Kani, tedy jedny z nejdražších resortů Malediv. Do resortu Club Med Kani Vám můžeme zajistit celodenní vstup (9-17h). Four Season žádné lidi kromě svých hostů v resortu neakceptuje (noc tam vyjde asi na 1.300 – 1.900 USD).

Bikini Beach

Asi 5 minut chůze od guesthousu najdete turistickou bikini pláž s lehátky, u které je vyhloubená laguna na plavání. Lehátka jsou k dispozici všem hostům dle pravidla kdo dřív přijde… Protože jsou lehátka lehká, můžete si je přesunou do stínu palem nebo zůstat na slunci. Buďte ale opatrní, slunce na Maledivách opaluje s opravdu velkou silou – doporučujeme tedy silný faktor opalovacího krému.

Local Beach

Na ostrově se také nachází pláž pro místní obyvatele. Je hned za Guesthousem. Na této straně ostrova můžete pozorovat východ slunce.

Video odjezdu na letiště:

Video z ostrova Huraa:

Další informace:

Na ostrově je několik obchůdků se suvenýry a základními potravinami, drogerií apod. Navštívit můžete i dílnu na výrobu suvenýrů z tradičních materiálů, kde Vám předvedou výrobu a na výrobky vyryjí i Vaše jméno.

Nezbytnou lékařskou péči zajišťuje zdravotní středisko s anglicky mluvícím lékařem. K dispozici je i lékárna.

Na ostrově není bankomat ani směnárna. Je zde ale jedna restaurace a také potápěčské centrum, kde klientům zajišťujeme kurzy i jednotlivé ponory.

Okolí ostrova je vhodné pro šnorchlování, korálový útes se nachází již cca 100m od domu. Šnorchlovat můžete i přímo z pláže, ale jako u ostatních atolových ostrovů je hladina vody velmi nízká. Proto je třeba vybrat dobu přílivu, vybavit se ploutvemi a dávat pozor na korály, o které se snadno můžete odřít a navíc se dotykem ničí. Ideální je využít nabízených výletů a šnorchlovat z lodě ve větších hloubkách, např. u zlomu korálového útesu.

 

Další informace o ubytování na ostrově Huraa:

Ubytování  Doprava na ostrov Huraa  Ceník

 

Výlety při ubytování na ostrově Huraa:

Manty  Želvy  Šnorchlování  Ostrov Vilingili  Resort Club Med Kani  Pozorování delfínů  Resort Chaaya Dhonveli  Sandbank + piknik  Vyhlídkový let 

 

Aktivity na ostrově Huraa:

Kanoe  Paddleboard  Večerní rybaření  Fun Tubes   Potápění  Surfování  Katamarán  Vodní skútr