ostrov Huraa

Ostrov Huraa je součástí Kaafu atolu, přibližně 20 km od letiště Malediv a hlavního města Male. Speedboatem trvá cesta z letiště jen 25 minut. Jedná se lokální ostrov s rozlohou 1 x 0,5 km, asi 500 obyvateli, pláží pro místní, turistickou bikini pláží, zdravotním střediskem, lékárnou, restaurací, potapěčským centrem a obchůdky se suvenýry.

Sousedními ostrovy jsou resorty Four Season a Club Med Kani, tedy jedny z nejdražších resortů Malediv. Do resortu Club Med Kani Vám můžeme zajistit celodenní vstup (9-17h). Four Season žádné lidi kromě svých hostů v resortu neakceptuje (noc tam vyjde asi na 1.300 – 1.900 USD).

Bikini Beach

Asi 5 minut chůze od guesthousu najdete turistickou bikini pláž s lehátky, u které je vyhloubená laguna na plavání. Lehátka jsou k dispozici všem hostům dle pravidla kdo dřív přijde… Protože jsou lehátka lehká, můžete si je přesunou do stínu palem nebo zůstat na slunci. Buďte ale opatrní, slunce na Maledivách opaluje s opravdu velkou silou – doporučujeme tedy silný faktor opalovacího krému.

Local Beach

Na ostrově se také nachází pláž pro místní obyvatele. Je hned za Guesthousem. Na této straně ostrova můžete pozorovat východ slunce.

Relax Beach

Hned několik kroků od ubytování je našim klientům k dispozici soukromá relax beach. Můžete si tam nechat donést kávu nebo čaj a odpočívat ve stínu stromů s výhledem na oceán a resort Four Season. Je ideálním místem pro pobyt rodičů s malými dětmi, které si mohou hrát v písku nebo mělké vodě bez vln. Na pláži není možný pobyt v plavkách, stejně jako koupání z pláže je možné jen v kraťasích a tričku nebo šatech. Neplatí pro malé děti.

Doprava z letiště na ostrov Huraa

  • soukromým motorovým člunem – pohodlně, rychle, kdykoliv během dne, 25-35 minut podle počasí, cena je 50 USD na osobu (100 USD tam i zpět), děti do 2 let jsou zdarma, děti do 6 let 50% ceny, max. kapacita lodě 10 míst.
  • veřejným trajektemMTCC ferry14:30h z Male každý den kromě pátku, 70-90 minut (16 h příjezd na Huraa), cena je cca 5 USD za osobu, nutné 3 přesuny: 1. z letiště do Male – 2. ideálně pomocí taxi na Vilingili terminál – 3. na ostrov Huraa (zpáteční cesta – 8h ráno Huraa – Male – Hulhumale – příjezd cca v 9:30)
  • Ve čtvrtek a sobotu jede navíc večerní ferry v 19h z Huraa do Male a ve 23h z Male, JETTY 5 na Huraa

Video odjezdu na letiště:

Video z ostrova Huraa:

 

Další informace:

Na ostrově je několik obchůdků se suvenýry a základními potravinami, drogerií apod. Navštívit můžete i dílnu na výrobu suvenýrů z tradičních materiálů, kde Vám předvedou výrobu a na výrobky vyryjí i Vaše jméno.

Nezbytnou lékařskou péči zajišťuje zdravotní středisko s anglicky mluvícím lékařem. K dispozici je i lékárna.

Na ostrově není bankomat ani směnárna. Je zde ale jedna restaurace a také potápěčské centrum, kde klientům zajišťujeme kurzy i jednotlivé ponory.

Okolí ostrova je vhodné pro šnorchlování, korálový útes se nachází již cca 100m od domu. Šnorchlovat můžete i přímo z pláže, ale jako u ostatních atolových ostrovů je hladina vody velmi nízká. Proto je třeba vybrat dobu přílivu, vybavit se ploutvemi a dávat pozor na korály, o které se snadno můžete odřít a navíc se dotykem ničí. Ideální je využít nabízených výletů a šnorchlovat z lodě ve větších hloubkách, např. u zlomu korálového útesu.

 

Kam dál:

Ubytování a stravování   Ceník   Výlety    Aktivity   Časté dotazy  

Svatba na Maledivách   Letenky   Info o Maledivách    Napsali o nás  

Kontakt  Rezervace  Videogalerie  Fotogalerie