Vojta, Zuzka a Pavel

Ostrov Mathiveri?

…..klid, relax, teplo, průzračná voda, palmy, zážitky s rodinou a přírodní divy, které v Chorvatsku nenajdete.

Maledivy-levne. cz?
…..spolehlivost, vstřícnost, ochota, péče.

Dovolená na ostrově Mathiveri s Maledivy-levně.cz splnila naše veškerá očekávání. Pro ty, kdo cestují prvně, nutno dodat, že není čeho se obávat, protože vám Lucie se vším, ale opravdu se vším pomůže. Na vás je pouze sehnat si letenky, nezmeškat letadlo a užít si dovolenou.

Na letišti v Maledivách na vás bude čekat místní „domorodec“, který vám přesně ukáže kde a v kolik hodin nastoupíte na loď, která vás doveze na ostrov. Přístav se nachází hned u letiště, takže nemusíte nikam daleko zacházet. Jsou u něj i restaurace, kde si můžete případné čekání na loď zkrátit. Je pravda, že přístav je na můj vkus trochu chaotický, ale není čeho se obávat, váš průvodce se nevzdálí, dokud nebudete sedět na lodi. V našem případě, nám průvodce sdělil, kolikátá zastávka je právě ta naše. Samozřejmě na lodi jména ostrovů hlásí. Jen musíte být trochu pozorní. Jejich přízvuk je malinko odlišný. Na loď doporučuji vzít si něco na nevolnost. Jízda je poměrně rychlá. Po cestě můžete vidět manty a delfíny, takže by byla škoda cestu kvůli nevolnosti nevnímat.

Na ostrově, vás vyzvedne další průvodce, který vás po ostrově rovnou provede. Zavazadla vám do apartmánu odvezou. My byli ubytovaní v hotýlku Veli Beach In Přivítání bylo úžasné – mokrý ruční, který je po dlouhé cestě opravdu příjemnou maličkostí a kokosový nápoj, který je tak dobrý, že si ho během pobytu určitě rádi zakoupíte, pokud vám nějaký při cestě z pláže nespadne přímo k nohám. Vyplníte ubytovací lístky a vaše dovolená je v plném proudu. Nelekejte se, váš pokoj možná nebude mít okna. Dá se na to zvyknout. Stejně tam moc času trávit nebudete. Klimatizace fungují perfektně, takže o ochlazení nebude nouze. Na pokoj nám měla připadnout každý den láhev vody. O tu jsme si museli říct, ale pak už byla vždy. Doporučuji zakoupit si v tamním obchůdku barel 5l, protože vody budete potřebovat opravdu dost.

Co se týká jídla, nečekejte naplněné stoly k prasknutí. Ostrov je trochu chudší, takže se více-méně opakují rýže, těstoviny, ryby, u večeře vždy něco sladkého. Ale vše výborně ochucené, takže se vám nic z toho nestačí přejíst.
Ostrov je velmi klidný, pohodový, nenáročný (takže i pro nenáročné). Pokud není čtvrtek večer, nebo pátek – moc lidí na něm nenajdete. Což je naprosto úžasné. Stejně pohodové je i obyvatelstvo. Rychlé pohyby od nikoho nečekejte, nepřijdou. Na vše je dost času, máte přeci dovolenou v ráji a na té se nespěchá.

I přes to, že budete mít u apartmánu celý den k dispozici kávu (když dojde, řekněte si, rádi vám jí doplní), zajděte si do stánku na ledovou kávu a na zmrzlinu a běžte si jí vychutnat do parku, sedněte si s ní na rejnočí pláž, poslouchejte, jak šumí palmy ve vánku, jak se domlouvají ptáci, vydejte se s ní na protější sandbank, kam můžete dojít pěšky, vychutnejte si jí u západu slunce…….

Vyzkoušejte nabízené výlety – šnorchlování s mantami vás dostane „na kolena“, při potápění u korálů zjistíte, že televize nelžou, že i pod vodou najdete neskutečnou škálu barev a života. Při výletě na pustý ostrov zjistíte, jak důležité je občas jenom koukat a nic nedělat, na nic nemyslet.
Až tohle všechno v klidu absolvujete a nastane čas vrátit se zpět, zastavte se v hlavním městě Male, než nastoupíte do letadla. Sice se rázem zbavíte klidu, který jste načerpali, protože je to opravdu rušné město, ale i to stojí za poznání.

Pro vás, co se rozmýšlíte – NEROZMÝŠLEJTE – JEĎTE – stojí to za to!

Pro vás Lucie – DĚKUJEME !

Vojta – Zuzka – Pavel

ostrov Mathiveri