Pozorování delfínů při západu slunce

Chcete při západu slunce vyrazit lodí a honit se s delfíny, skákajícími kolem člunu? Jejich výskyt není zaručen, ale zkušení kapitáni vědí, na kterých místech se zdržují (máme 90% úspěšnost). Pokud máte velmi dobrý foťák, vemte si ho určitě s sebou, v opačném případě Vám doporučujeme užívat si tu úžasnou podívanou, ať Vám nic neunikne. Pokud máte podvodní GoPro, doporučujeme si ho připravit na tyčku a při výskytu větší skupiny delfínů u lodě strčit pod vodu. Odměnou Vám budou úžasné záběry.

  • Cena výletu je 50 USD za osobu

Fotogalerie delfíni na Maledivách 

Video delfíni na Maledivách 

Zajímavosti o delfínech

Delfín skákavý (Tursiops truncatus) má tělo dlouhé 2,5 – 4m,váží 150–200kg a dožívá se 30-36 let. Má hřbetní ploutev, zřetelně protaženou dozadu a trojúhelníkovitě zašpičatělou. Břišní strana je světlá, hřbetní šedohnědá až černá. Delfíni skákaví dokážou vyvinout rychlost až 50 km/h a rádi se honí s loděmi. Skoky nad hladinou bývají dlouhé až 10 m a 4–5 metrů vysoké. Ryby loví tento delfín spíš u dna a spotřebuje až 7 kg za den. Kromě ryb loví i měkkýše, korýše a menší žraloky. Inteligence je u delfínů značně vyvinutá, většina vědců je považuje za stejně chytré jako jsou lidé. Delfíni mají ve skupinách různá postavení a vlastní jazyk a jména.

Další výlety, které by Vás mohly zajímat:

výlet na sand bank  výlet na ostrov Vilingili  šnorchlování s mantami  šnorchlování se želvami  šnorchlování na útesu  resort Club Med Kani  resort Chaaya Dhonveli  vyhlídkový let