Petra a Filip

Začátkem listopadu jsme vyrazili na exotické Maledivy na naši vysněnou svatbu u oceánu a zároveň líbánky, jelikož jsme měli krátce po první svatbě v ČR. Navštívili jsme ostrov Mathiveri, kde proběhla naše svatba, ostrov Ukulhas, dále ostrov s resortem Nika Island a jeden osamělý sandbank.

ostrov Mathiveri

Po příjezdu speedboatem na ostrov Mathiveri nás čekal personál, který nám pomohl se zavazadly a dovedl nás do hotelu, kde jsme byli mile přivítáni rituálem s bubny a kokosovým nápojem . Hotel byl menší s malou zahrádkou, situován kousek od nádherné pláže. Oceán byl průzračně čistý a voda příjemně teplá. Viditelně kousek od ostrova byl sandbank, kde se dalo doplavat nebo doplout na kánoi. Jídlo na hotelu bylo chutné, i když každodenní výběr jídla nebyl příliš pestrý. Personál byl vlídný, vždy když jsme něco potřebovali, tak nám vyšli ochotně vstříc. Z exkurzí jsme podnikli potápění s mantami, které velmi doporučujeme.

Svatba

Svatba předčila naše očekávání, byla bezesporu překrásná. Jednalo se o symbolický ceremoniál (jak je známo v ČR tento sňatek neplatí). Ceremoniál s hudbou v původním jazyce s překladem do angličtiny i společně s výzdobou místa byli připraveny na jedničku, stejně jako romantická večeře při západu slunce. Úžasně připravené prostředí na pláži nám vzalo dech. Nikdy na tento zážitek nezapomeneme. Nevyužili jsme možnost doplňkových vizážistických či jiných služeb, na obřad jsme se přichystali sami. Připlatili jsme si za služby fotografa, které ve svatebním balíčku nakonec nebyly a odmítli jsme svatební dort, takže cena naší svatby byla trochu odlišná od předem nabízené kalkulace svatby. Na obou hotelech nás čekalo velmi krásné překvapení v podobě kreativně nazdobené postele pro novomanžele.

překvapení pro novomanžele

ostrov Ukulhas

Z ostrova Mathiveri jsme přejeli speedboatem na ostrov Ukulhas, který byl velikostně podobný ostrovu Mathiveri. Hned při příjezdu bylo zřejmé, že je Ukulhas o něco živější a bylo známo, že je i více otevřený turistům. Více hotelů, mnoho obchůdků a restaurací. Náš hotel byl situován opět hned kousek od pláže a nabízel velmi příjemné ubytování. Co se týká jídla, kuchař dokázal připravit velmi chutná jídla a bylo opravdu z čeho vybírat. Oceán s pláží působili trochu jinak než na Mathiveri, ale i tak exoticky s dokonalým podmořským světem, který je k vidění už nedaleko od pláže. Okolo Ukulhasu převažují korály, je potřeba si dávat pozor, kam našlapujete. Vše mělo své kouzlo, na Ukulhasu jsme si více užívali šnorchlování a stejně jako na Mathiveri jsme viděli ve vodě rejnoky, malého žraloka, mořského hada, želvu a nekonečné množství barevných ryb.

Celkově jsme si Maledivy velmi užili. Zažili jsme naprosto překrásnou svatbu a splnili si tak náš sen.

Byla to překrásná dovolená v ráji, kterou doporučujeme.

Petra a Filip

Fotky ze svatby na Maledivách od Petry s Filipem

Informace o naší nabídce svatby na Maledivách naleznete zde.

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.