Počasí Maledivy

Maledivské počasí je jedna z nejméně předvídatelnějších věcí na tomto světě 🙂

Obecně lze říct, že se Maledivách střídají dvě období:

  • sušší – v období prosinec až duben
  • vlhčí – v období květen až listopad

 

Nelze ovšem říct, že by na Maledivách půl roku svítilo slunce a byla modrá obloha bez mráčků a půl roku jen pršelo. Posledních několik let, vlivem globálních změn počasí a jevu zvaného El Niňo, se počasí velmi proměnilo.

Teploty se nejčastěji pohybují kolem 30°C ve dne a 25°C v noci. I pokud celý den prší, teploty se stále drží vysoko a málokdy klesnou pod 25°C. Nehrozí Vám nesnesitelné 40°C parno, nejvyšší teplota naměřená na Maledivách je necelých 37°C.

Teplota moře má v celoročně v průměru příjemných 27°C, podařilo se nám ale naměřit i 32°C a věřte mi, z takové vody se Vám nechce vylézt 🙂

Hlavní turistická sezóna probíhá od začátku prosince do konce března, ceny jsou v tomto období nejvyšší a počasí by mělo být nejstálejší.

Během našich letních měsíců jsou Maledivy lákavé pro surfaře vzhledem k nejlepším podmínkám pro jejich sport. Jedná se o cenově nejdostupnější období s větší pravděpodobností deště, při troše štěstí Vás ale čeká dovolená s pár kapkami deště za nejnižší ceny a jako bonus máte větší šanci vidět kouzelné manty. 

Fotogalerie počasí na Maledivách:

 

Další informace o naší nabídce: