Počasí Maledivy

Maledivské počasí je jedna z nejméně předvídatelnějších věcí na tomto světě 🙂

Obecně lze říct, že se Maledivách střídají dvě období:

  • sušší – v období prosinec až duben
  • vlhčí – v období květen až listopad

 

Nelze ovšem říct, že by na Maledivách půl roku svítilo slunce a byla modrá obloha bez mráčků a půl roku jen pršelo. Posledních několik let, vlivem globálních změn počasí a jevu zvaného El Niňo, se počasí velmi proměnilo.

Teplota vzduchu na Maledivách

Teplota vzduchu se nejčastěji pohybuje kolem 30°C ve dne a 25°C v noci. I pokud celý den prší, teploty se stále drží vysoko a málokdy klesnou pod 25°C. Nehrozí Vám nesnesitelné 40°C parno, nejvyšší teplota naměřená na Maledivách je necelých 35°C.

Teplota moře na Maledivách

Teplota moře má celoročně v průměru příjemných 27°C, podařilo se nám ale naměřit i 32°C a věřte mi, z takové vody se Vám nechce vylézt 🙂 Indický oceán omývající Maledivy je mělký, proto se voda velmi dobře prohřívá sluncem.  

Kdy jet na Maledivy

Hlavní turistická sezóna probíhá od začátku prosince do konce března, ceny jsou v tomto období nejvyšší a počasí by mělo být nejstálejší.

Během našich letních měsíců jsou Maledivy lákavé pro surfaře vzhledem k nejlepším podmínkám pro jejich sport. Jedná se o cenově nejdostupnější období s větší pravděpodobností deště. Při troše štěstí Vás ale čeká dovolená s pár kapkami za nejnižší ceny. Na ostrovech v tomto období budete téměř sami a jako bonus máte větší šanci vidět kouzelné manty. 

Aktuální počasí a předpověď na další dny 

+30
°
C
H: +30°
L: +29°
Male
Pátek, 11 Květen
7 denní předpověď

 

so ne po út st čt
 
 
 
 
 
 
+29° +30° +29° +28° +29° +28°
+28° +29° +28° +28° +28° +28°

 

Teplotní rekordy na Maledivách

  • nejvyšší naměřená teplota: 34,9 °C ze dne 16.4.2016
  • nejnižší naměřená teplota: 17,2 °C ze dne 11.4.1978