Mapa Maledivy

Maledivy jsou ostrovní stát na jihu Asie v Indickém oceánu. Tvoří je stejnojmenné souostroví – řetězec 19 korálových atolů, počínající 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhnoucí se v délce zhruba 800 km severojižním směrem. Celkově se Maledivy sestávají z 1196 ostrovů, z nichž obydleno je zhruba 200. Země, která je nejplošším a nejníže položeným státem světa (žádné místo neleží více než 2,5 m nad hladinou oceánu), patří mezi vyhledávané turistické cíle.

Ostrov Huraa je součástí severního Kaafu atolu, přibližně 20 km od letiště Malediv a hlavního města Male. Speedboatem trvá cesta z letiště jen 25 minut. Jedná se lokální ostrov s rozlohou 1 x 0,5 km, asi 500 obyvateli, pláží pro místní, turistickou bikini pláží, zdravotním střediskem, lékárnou, restaurací, potapěčským centrem a obchůdky se suvenýry.

Sousedními ostrovy jsou resorty Four Season a Club Med Kani, tedy jedny z nejdražších resortů Malediv. Do resortu Club Med Kani Vám můžeme zajistit celodenní vstup (9-17h). Four Season žádné lidi kromě svých hostů v resortu neakceptuje (noc tam vyjde asi na 1.300 – 1.900 USD).

Mapa Maledivy: